Nowy Rolls-Royce "wyciekł" przez rysunki patentowe. To unikalny one-off inspirowany łodzią

Oto nowy Rolls-Royce. Powstanie tylko jedno takie auto, a jego sylwetka inspirowana jest łodzią. Jego kształt poznaliśmy dzięki urzędowi patentowemu.

Rolls-Royce od dawna zapowiadał, że kolejne auta typu one-off są rozwijane przez specjalny dział marki. Wszystko wskazuje na to, że niebawem poznamy kolejny unikalny projekt tej marki. Brazylijski urząd patentowy "ujawnił" wygląd nowego projektu. Patrząc na lokalizację złożenia patentu można zakładać, że auto trafi właśnie do tego kraju.

Nie będzie to zwyczajny Rolls-Royce

Rysunki patentowe oczywiście nie zdradzają linii auta. Wiemy jednak, że styliści marki dali upust swoim pomysłom. Bryła tego auta będzie bardzo ciekawa. Widać tutaj inspirację klasycznymi eleganckimi jachtami i łodziami. Szczególnie ciekawie prezentuje się tylna część auta, która to najprawdopodobniej będzie wyłożona drewnem teakowym lub innym wysokogatunkowym materiałem. Świetnie wygląda też dach w tym aucie. Przypomina on tak zwane "bikini tops", które montowane są w surowych roadsterach po tuningu.

Rolls-Royce

W mniej więcej podobnym stylu stworzono ostatniego "one-offa" marki, model Sweptail. Dwa lata temu BMW złożyło wniosek patentowy dla nazwy Boat Tail, co idealnie pasuje do tego projektu. Czyżby ta brytyjsko-niemiecka marka od dłuższego czasu pracowała nad tym samochodem? Na to wygląda.

Do tej pory Rolls-Royce Sweptail był najdroższym produktem marki

Samochód ten wyceniono na 10 000 000 funtów. Być może nowy "Boat Tail" przebije tę wartość. Wciąż nie znamy nabywcy tego auta. Trudno też powiedzieć gdzie ten one-off zadebiutuje. Wszystkie imprezy, które mogłyby być miejscem premiery zostały odwołane. Obstawiamy więc, że marka może wstrzymać się z pokazaniem finalnej formy tego pojazdu aż do najbliższego konkursu elegancji Villa d'Este. To właśnie tej imprezie patronuje BMW, a Rolls-Royce zawsze ma swoją strefę z najciekawszymi modelami.