Rolls-Royce Phantom Tranquillity - inspirowany świętym spokojem

Czym można inspirować się przy projektowaniu auta? Rolls-Royce pomysły czerpie ze spokoju. Dosłownie.

Tak oto w Genewie debiutuje wersja Tranquillity, która trafi na rynek w liczbie 25 egzemplarzy, zarówno "krótkich" jak i z przedłużonym rozstawem osi. Ta niezwykła odmiana inspiracje stylistyczne czerpie z wielu całkowicie ze sobą niepowiązanych elementów, takich jak kosmos, maski tlenowe, satelity czy księżyc. Wnętrze wykończono białą skórą, którą skontrastowano z czarnymi i szarymi elementami. Nie zabrakło tutaj także złota - 24-karatowe pozłocenia znajdziemy na obudowach głośników czy niektórych przełącznikach. W kontroler głośności wpleciono z kolei fragment meteorytu.

Co ciekawe wiele drewnianych elementów zastąpiono tutaj aluminium, które wykorzystywane jest do budowy rakiet kosmicznych. Słynna statuetka Spirit Of Ecstasy wykonana jest z kolei z tytanu, co wyróżnia ją na tle "standardowych" sióstr.

Z zewnątrz wersja Tranquillity wyróżnia się perłowym białym lakierem, który połączono z czarnym pasem ciągnącym się przez całą długość pojazdu, od grilla, przez maskę i dach, aż po klapę bagażnika.