Rusza produkcja Jaguara I-Pace

Co prawda samochód nie został jeszcze zaprezentowany szerszej publiczności, ale jego produkcja w austriackim Grazu już się rozpoczyna. Przy okazji, znamy kilka szczegółów co do nowości od Jaguara.

Jaguar I-Pace będzie powstawał w fabrykach Magna-Steyr w austriackim Grazu. Produkcja już się rozpoczęła, tymczasem na premierę samochodu przyjdzie nam poczekać do targów we Frankfurcie we wrześniu. Tymczasem odpowiedzialny za samochód ze strony Austriaków Karl-Friedrich Stracke udzielił rąbka tajemnicy co do potencjalnego konkurenta Tesli model X.

"Przyspieszenie jest niewiarygodne; jest szybszy niż Tesla. Wciskasz gaz i plecy wciska Ci w fotel. Prowadzi się bardzo lekko i zwinnie, zupełnie nie czuć masy samochodu. [...] Możliwości zawieszenia są wspaniałe. Jest bardzo ciche. Wymaga jeszcze nieco korekty, ale to normalne na tym etapie. Jestem na 100% pewien, że będzie w stanie konkurować z wieloma samochodami na rynku."

I-Pace, bazujący na nowej, specjalnie dla niego skonstruowanej platformie, ma mieć ok. 400 KM mocy i 700 Nm momentu obrotowego. To pozwoli mu osiągać 100 km/h w ok. 4 sekund. Wyposażony w 90 kWh baterię Jaguar zgodnie z założeniami ma mieć zasięg przekraczający 350 km (zapewne wg NEDC).