Scuderia Cameron Glickenhaus SCG 004S - Kwintesencja

Nowoczesny supersamochód utrzymany w klimacie klasycznych bestii lat 70-tych? Poznajcie najnowsze dzieło ekipy Jamesa Glickenhausa - SCG 004S.

Ta amerykańska manufaktura lubi bawić się w dziwne i szalone rzeczy. Każdy kolejny pojazd tworzony przez Scuderie Cameron Glickenhaus wyróżnia się zaawansowanymi rozwiązaniami technicznymi oraz niebanalną stylistyką. Tym razem SCG zdecydowało się na powrót do przeszłości, projektując auto w taki sposób, aby przypominało nieco konstrukcje sprzed lat. Widoczne jest to nie tylko z zewnątrz ale i w środku, gdzie pojawiła się surowa trójramienna sportowa kierownica, a fotel kierowcy ulokowano centralnie. Zestaw zegarów jest w pełni analogowy, zaś liczbę przełączników ograniczono do absolutnego minimum.

Jeszcze ciekawiej robi się po szybkim wglądzie w dane techniczne. SCG 004S będzie ważyć zaledwie 2600 funtów, czyli 1179 kilogramów! Taki wynik ma być osiągalny dzięki zastosowaniu włókna węglowego oraz wielu innych lekkich materiałów. Źródłem mocy będzie 5-litrowa jednostka Twin-Turbo generująca 650 koni mechanicznych i 720 Nm momentu obrotowego. To wszystko trafi na tylną oś za pośrednictwem 6-biegowej manualnej przekładni (!) zaś w opcji (!!) dostępna będzie skrzynia sekwencyjna.

SCG 004S będzie dopuszczony do ruchu dzięki licencji amerykańskiego NHTSA - każdy egzemplarz zyska więc indywidualny numer VIN. Pierwszy egzemplarz ma wyjechać na drogi w połowie 2018 roku, zaś produkcja "rozkręci się" na przełomie 2019 i 2020 roku. No i najciekawsze - cena. Scuderia Cameron Glickenhaus wyceniła 004S na 400 000 dolarów. Jest to oczywiście bazowa kwota, ale wszystko wskazuje na to, że może to być jedna z ciekawszych ofert na rynku, skierowana do zapaleńców i pasjonatów szalonej jazdy surowym i wymagającym autem.