Shelby Baja 700 - Najmocniejszy pickup w historii firmy

Jeśli w głębi duszy jesteś kowbojem, a japońskie pickupy to dla ciebie świętokradztwo, z pewnością zainteresowałeś się Fordem F-150 Raptor. Teraz będzie on dostępny jako znacznie mocniejszy Shelby Baja 700 – choć w ograniczonej ilości egzemplarzy.

Baja 700 to propozycja amerykańskiej marki Shelby, znanej z odważnego tuningu rozmaitych modeli Forda. Teraz zmodyfikowano pickupa F-150 SVT Raptor i przygotowano go na najtrudniejsze warunki off-roadowe. Stąd też nazwa Baja, odnosząca się do rajdów po pustyni.

700 to, jak nietrudno się domyślić, liczba koni mechanicznych. Aby uzyskać taki wynik, gruntownie zmodyfikowano 6,2-litrowy silnik V8. Zmieniono przepustnice na większe, popracowano nad wtryskiem paliwa i systemem chłodzenia, a także wymieniono wydech na układ sygnowany marką Borla. Wisienką na szczycie tortu jest kompresor firmy Whipple o pojemności 2,9 litra.

Ale w terenie olbrzymia moc to nie wszystko. Baja 700 porusza się na 18-calowych felgach, na które założono opony BF Goodrich K02 All-Terrain. W porównaniu do „seryjnego” Raptora SVT, amortyzatory mają o 3 cale większy skok.

Baja 700 wyróżnia się z zewnątrz specjalnymi aplikacjami na masce, dodatkowym oświetleniem LED, elektrycznie wysuwanymi progami (!), a także opcjonalnymi zderzakami Rouge, które nadają autu sportowy wygląd. Wewnątrz zdecydowano się na zmianę foteli (są skórzane), zamontowanie dodatkowych wskaźników oraz kilku plakietek – między innymi z numerem egzemplarza. Baja 700 jest bowiem edycją limitowaną – tylko 50 samochodów zostanie przerobionych.

Cena modyfikacji to 45 tysięcy dolarów. Zainteresowani właściciele Fordów F-150 Raptor SVT powinni zajrzeć na stronę www.shelbyamerican.com