Skoda Enyaq 2024. Nowy silnik, lepsze wyposażenie. Sprawdzamy ile kosztuje

Skoda Enyaq przeszła w pierwszej połowie tego roku mały lifting. W ofercie pojawiła się wersja Laurin&Klement, topowe wersje zyskały nowy silnk, a na listę wyposażenia dodano cenną opcję zwiększającą zasięg. Sprawdzamy ile kosztuje ten samochód i co oferuje.

Można powiedzieć, że Skoda Enyaq 2024 przeszła jedynie kosmetyczne zmiany. Z nazwy zniknął oficjalnie człon iV, a w ofercie pojawiła się topowa wersja Laurin&Klement. To jednak nie wszystko, gdyż w wyposażeniu znajdziemy teraz kilka cennych nowości, w tym jedną rzecz wyraźnie wpływającą na zwiększenie zasięgu. Nowością jest również największy akumulator w gamie.

Czeska marka pochwaliła się polskim cennikiem tego samochodu. Sprawdzamy więc ile trzeba zapłacić za odświeżonego Enyaqa.

Skoda Enyaq 2024. Co nowego znajdziemy w wyposażeniu tego auta?

Zmian jest tutaj kilka, a część z nich zauważymy gołym okiem. Kluczową nowość stanowi oprogramowanie MIB 4.0, które wprowadza całkowicie nowy wygląd multimediów. Teraz wiele kluczowych opcji jest dostępnych za pomocą "jednego kliknięcia". Do tego wygląd menu głównego możemy dopasowywać do własnych potrzeb.

Nowe oprogramowanie wpływa także na wydajność napędu. Tutaj łączy się to z jeszcze jedna nowością, czyli z funkcją wstępnego podgrzewania akumulatora. To rzecz, którą doceni wiele osób. Jak to działa? Otóż ustawiając w aplikacji obsługującej auto godzinę odjazdu, akumulator zostanie wstępnie podgrzany w momencie, w którym auto podłączone jest do prądu. Tę funkcję można też wywołać bez ładowania pojazdu.

Ta drobna zmiana sprawia, że ruszamy "ciepłym" samochodem, co zwiększa jego wydajność i zmniejsza zużycie energii w czasie jazdy. Sprawdzi się to zwłaszcza zimą.

Niestety, pompa ciepła wciąż nie jest standardem w tym aucie i wymaga dopłaty wynoszącej 5 500 złotych.

W ofercie debiutuje też Enyaq 85 i 85x. Korzysta ona z nowego silnika AP550

Pojemność akumulatora pozostała na tym samym poziomie (82 kWh), aczkolwiek moc wzrosła do 285 KM (z 204 KM w wersji RWD i 265 KM w wersji AWD). Teraz obydwa warianty oferują taką samą specyfikację, a różnice ograniczają się do zasięgu.

Wariant 85 pokona nawet 561 kilometrów na jednym ładowaniu, zaś wersja 85x do 535 kilometrów. Zwiększono też maksymalną moc ładowania do poziomu 175 kW.

Więcej mocy dostaniemy też w wersji RS - z 299 KM wzrosła do 340 KM.

Skoda Enyaq 2024 - cennik

Poniżej znajdziecie kompletny cennik tego modelu. Ofertę otwiera wariant 60, z akumulatorem o pojemności 58 kWh. Tutaj silnik elektryczny oferuje 179 KM. Cena bazowej wersji to 209 850 złotych.

Najtańszy wariant z nowym silnikiem AP550 o mocy 285 KM to wydatek rzędu 237 100 złotych.

Skoda Enyaq 2024 cennik

Wersja Coupe jest nieco droższa, ale nie występuje w bazowym wariancie 60

Skoda podąża też trendem "pakietyzacji" wyposażenia. Indywidualne opcje ustępują miejsca całym zestawom, które wpływają na wyposażenie i wygląd samochodu.

skoda enyaq 2024 wyposażenie Skoda Enyaq pakiety

Do wyboru jest też kilka wariantów wykończenia wnętrza

Ceny są tutaj uzależnione od zastosowanych materiałów i kolorystyki. Wiele konfiguracji robi dobre wrażenie wizualne, a dodatkowo pozwala na stworzenie auta dopasowanego do własnych potrzeb.

Skoda przyjmuje już zamówienia na ten samochód. Dostawy rozpoczną się na początku przyszłego roku.