Skoda Enyaq wreszcie wyceniona. Najtańszy model za nieco ponad 180 000 zł [CENA]

Skoda Enyaq niebawem trafi do polskich salonów. Poznaliśmy wreszcie cennik tego modelu. W ofercie na start będą dwie wersje napędowe: 60 i 80.

Nowa Skoda Enyaq to bardzo ważny dla tej marki samochód. Elektryczne Citigo-e jedynie przetarło szlaki dla pełnoprawnego elektryka, stworzonego od postaw jako auto zasilane prądem. Platforma MEB oraz szereg unikalnych rozwiązań ma sprawiać, że Enyaq będzie idealną propozycją dla wielu osób. Połączenie bryły SUV-a i vana zapewnia z kolei przestronną kabinę, a efektowna stylistyka z pewnością przyciąga wzrok. Skoda Enyaq cena.

Skoda Enyaq 60 - od 182 300 zł

Najtańszy Enyaq kosztuje nieco ponad 180 000 zł, co jest moim zdaniem całkiem niezłą ofertą, patrząc na pojemność baterii i oferowane wyposażenie.

Skoda Enyaq cena

Warianty napędowe oznaczone są liczbami 60 i 80. Skoda Enyaq 60 oferuje baterię o pojemności 58 kWh i zapewnia do 412 km zasięgu, przynajmniej teoretycznie. Wariant 80 ma akumulator 77 kWh, co przekłada się na 536 km zasięgu na jednym ładowaniu. To brzmi już całkiem nieźle, nieprawdaż? Skoda Enyaq cena.

Skoda Enyaq 80 wyceniona została na 211 700 zł. W obydwu wersjach napęd jest przekazywany na tylną oś. Wersja 4x4 zadebiutuje później i będzie najmocniejsza - dostaniemy tutaj ponad 300 KM.

Skoda Enyaq - wyposażenie w Polsce

Kompletacja auta uzależniona jest od wybranej baterii. I tak np. w wersji 60 dostajemy szereg systemów bezpieczeństwa w standardzie, światła LED Basic, tempomat, ładowarkę pokładową obsługując moc do 11 kW (AC) i 50 kW (DC) oraz między innymi multimedia z 13-calowym wyświetlaczem. Coś jeszcze? Bluetooth, gniazda USB-C, Climatronic oraz wiele innych elementów.

A co dodatkowo dostajemy w wersji 80? Otóż tutaj debiutują łopatki do regulacji rekuperacji i kamera cofania, a kierownica jest podgrzewana.

Skoda Enyaq

Na liście opcji znajdziemy wiele ciekawych dodatków. Na przykład ładowarka pokładowa o mocy 100 kW kosztuje 2500 zł. Adaptacyjne zawieszenie wyceniono na ponad 6 tysięcy złotych, a a dodatkowe systemy wspierające jazdę w zależności od liczby opcji kosztują 3900 zł i 5200 zł. Skoda Enyaq cena.

Skoda Enyaq ma 4 rodzaje wykończenia wnętrza

Czesi postanowili podejść w nietypowy sposób do projektowania kabiny. Tutaj zamiast klasycznych tapicerek mamy do wyboru różne konfiguracje kolorystyczne i materiałowe kokpitu. W zależności od użytych materiałów zmienia się ich cena. I tak kokpit LOFT, czyli szary, dostajemy w standardzie. Wersja Lodge, w jaśniejszych szarościach, kosztuje 3000 zł. Lounge, z efektowniejszymi barwami, to wydatek rzędu 6450 zł. Najdroższe wnętrza to Suite Soul (brązy, 7450 zł) i ecoSuite (brązowa eko-skóra, 8900 zł).

A kiedy zobaczymy Skodę Enyaq w salonach?

Teoretycznie - niebawem. Czesi zagęszczają ruchy i robią wszystko, aby ich elektryk szybko pojawił się w salonach. To dla nich bardzo ważny model, który może mocno namieszać w wielu krajach - zwłaszcza skandynawskich. Norwedzy z pewnością zainteresują się Enyaqiem, głównie ze względu na jego wymiary (jest większy od ID.3) i dobrą cenę.

W Polsce na rewelacyjną sprzedaż nie ma co liczyć. Jak pewnie wiecie infrastruktura wciąż pozostawia wiele do życzenia (choć jest coraz lepsza z roku na rok). Nie mamy też programu dopłat, który zachęciłby do przesiadki do auta na prąd. Czesi liczą jednak na to, że inne zalety - przestronna kabina i ciekawa stylistyka - będą ich asem w rękawie.