Wiedza bezsensowna: pistacjowa Skoda Fabia to hit czeskiego internetu. Ma wielu fanów

Każdy kraj ma swoje własne fascynacje internetowe. Czesi na przykład oszaleli na bazie pewnego auta w kolorze pistacjowym. A jest nim... Skoda Fabia.

Pamiętacie te piękne czasy, gdy nowe auta oferowane były w dość szalonych kolorach? Przełom lat 90. i dwutysięcznych oferował mnogość dziwnych odcieni. Jedne dobrze zniosły próbę czasu, inne zaś wyglądają obecnie co najmniej śmiesznie. I właśnie do tej drugiej grupy Czesi wrzucili jeden z najpopularniejszych samochodów w swoim kraju. To Skoda Fabia z lakierem Fantasy Green, czyli po prostu w kolorze pistacjowym. Nic wielkiego? Skądże - to ulubienica wielu osób, zrzeszająca ponad 20 000 fanów w grupie na Facebooku. Ba, powstały nawet o niej piosenki.

Fabia pistacjowa

Pistacjowa Skoda Fabia stała się internetowym hitem

Trudno powiedzieć skąd ta fascynacja, niemniej jej efekty są naprawdę ciekawe. Wszystko zaczęło się od grupy na Facebooku, na której ludzie mieli wrzucać zdjęcia Fabii w kolorze Fantasy Green. Wszystko to rozrosło się w niesamowitym tempie, rozchodząc się viralem po czeskim internecie.

Skoda Fabia pistacjowa

Maszyna ruszyła w 2019 roku. Przewijamy więc taśmę do stanu aktualnego i co zastajemy? Grupę na Facebooku, która z miesiąca na miesiąc jest coraz większa, artykuły w czeskiej prasie i... piosenki. Zresztą jest to całkiem sympatyczny utwór, wpadnie Wam w ucho.

I jakby tego było mało, to w akcję zaangażowała się sama Skoda. Kolor Fantasy Green powrócił do gamy poprzedniej generacji Fabii i dostępny był w tak zwanej "gamie flotowej". O dziwo trochę takich aut sprzedano, a kilka z nich trafiło nawet do Polski. Warto też dodać, że druga generacja Fabii również była oferowana z tym kolorem, jednak tam sprzedano łącznie 5 egzemplarzy w tym odcieniu (tak przynajmniej twierdzi Skoda).

A więc Skoda Fabia może być internetowym fenomenem

W sumie bardzo mnie cieszy taka akcja. Jest nie tylko pozytywna, ale i zabawna. Do tego zaangażował się w nią sam producent, czym zdecydowanie zabłysnął w oczach Czechów.

Skoda Fabia pistacjowa

Jedyna smutna wiadomość jest taka, że kolor Fantasy Green nie jest dostępny w nowej Fabii - przynajmniej na tę chwilę. Być może później trafi do tak zwanej gamy flotowej, ale aby go wyprodukować muszą pojawić się minimum dwa zamówienia celem uruchomienia odpowiedniej lakierni.