Skoda Kamiq - mały SUV nie dla Europy

W Chinach zadebiutowała Skoda Kamiq, plasowana poniżej Karoqa. Na szczęście w Europie jej nie zobaczymy.

Skoda Kamiq to bowiem zlepek najróżniejszych części i elementów z magazynów koncernu Volkswagena, upakowanych w proste stylistycznie nadwozie. Na pierwszy rzut oka model ten przypomina podniesionego Rapida, choć jest od niego nieco większy. Kamiq ma 4390 mm długości, 1781 mm szerokości, 1593 mm wysokości oraz rozstaw osi wynoszący 2610 mm. Wnętrze małego chińskiego SUV-a Skody ma wyróżniać się przestronnością. Czesi niechętnie chwalą się zdjęciami kokpitu, aczkolwiek kilka ujęć pojawiło się już w sieci.

Pod maską Skody Kamiq znajdzie się jednostka 1.5 generująca 110 koni mechanicznych i 150 Nm momentu obrotowego. Spięto ją z przekładnią DSG o bliżej nieokreślonej liczbie przełożeń.

Skąd pomysł na przygotowanie SUV-a specjalnie dla Chin? Rynek ten jest niezwykle chłonny, a auta z tego segmentu sprzedają się jak świeże bułki. Kamiq ma szanse na dobre wyniki sprzedaży ze względu na niską cenę oraz prostotę konstrukcji. Pewnie i w Europie znalazłaby się grupa chętnych na taki model, ale my chyba jednak cieszymy się, że nie zobaczymy go na naszych drogach.