Skoda KAMIQ. Tak nazywa się nowy SUV z Czech

Koniec domysłów i prorokowania. Skoda ujawnia garść informacji na temat swojego nowego modelu.

W Genewie poznamy Skodę KAMIQ - pod tą nazwą kryje się mały SUV tej marki, który będzie bliźniakiem Seata Arony i Volkswagena T-Crossa. Co ciekawe nazwa KAMIQ nie jest nowością - w zeszłym roku poznaliśmy model, który nosi to samo imię. Jest on przeznaczony jednak na rynek chiński i bazuje na starych podzespołach z magazynów Skody, w tym na płycie PQ25, mającej swoje dobre czasy już za sobą.

Europejska Skoda KAMIQ będzie małym SUV-em, który zagra w segmencie B. Konstrukcja opierać będzie się na płycie MQB A0, co oznacza, że znajdziemy tutaj napęd wyłącznie na przednią oś. Poza tym znajdziemy tutaj jednostki 1.0 TSI (95 i 115 KM) oraz najprawdopodobniej silnik 1.5 TSI (150 KM). W zależności od wariantu dostępna będzie 5 lub 6-biegowa przekładnia manualna, zaś opcją pozostanie 7-biegowa skrzynia DSG.

Stylistyka Skody KAMIQ będzie utrzymana w duchu konceptu Vision X. Można spodziewać się, że produkcyjna wersja nie zmieni się zbyt mocno względem studyjnego auta z ubiegłego roku. Wnętrze z kolei będzie podobne do tego ze Skody Scali, z centralnie umiejscowionym wyświetlaczem systemu multimedialnego oraz ograniczoną liczbą przycisków.