Skoda Karoq po liftingu zadebiutuje 30 listopada. My już ją widzieliśmy

Skoda Karoq w wydaniu po liftingu ma zadebiutować 30 listopada. Tymczasem już kilka dni temu sfotografowaliśmy najprawdopodobniej odświeżony model - i to bez żadnego maskowania!

Skoda Karoq to bezapelacyjnie bestseller marki. W pewnym momencie Czesi nie wyrabiali się z produkcją tego samochodu i uruchomili dodatkową linię produkcyjną w Niemczech, skąd zjeżdżały kolejne egzemplarze. Po czterech latach przyszedł z kolei czas na pierwszy lifting, który jak wszystko wskazuje będzie bardzo "kosmetyczny". Do tego najprawdopodobniej sfotografowaliśmy takie auto bez żadnych maskowań.

Skoda Karoq 2022 facelifting

Skoda Karoq 2022 - co się zmieni?

Na pierwszy rzut oka żadnych nowości nie widać. Z tego powodu uznaliśmy, że jest to najprawdopodobniej jedynie nowa wersja wyposażeniowa w gamie tego samochodu. Tymczasem ogłoszona dzisiaj premiera wersji po liftingu sprawia, że kropki same się połączyły.

Wszystko wskazuje więc na to, że to właśnie odświeżonego Karoqa sfotografowaliśmy na przełęczy Vršič, która biegnie z Kranjskiej Gory w kierunku Sočy w Słowenii. Auto nie było zamaskowane, a wszechobecna ekipa fotograficzna i filmowa sugerowała tworzenie zaawansowanej produkcji.

Co widać na sfotografowanym przez nas egzemplarzu? Przede wszystkim nowy lakier - Phoenix Orange. Jest on już znany z nowej Fabii. Do kompaktowego SUV-a pasuje idealnie i nadaje mu sporo świeżego charakteru.

Nowością są też felgi, które wzorem innych modeli zyskały "aerodynamiczny" wzór. Co ciekawe pas przedni i tylny wyglądają na nietknięte, a zderzaki zachowały identyczną formę. Jedynie przednie światła wyglądają nieco inaczej, głównie pod kątem swojej wewnętrznej konstrukcji. Sugerować to może zastosowanie technologii LED MATRIX, która byłaby cenionym dodatkiem w tym modelu.

Skoda Karoq 2022 facelifting - bez rewolucji w kabinie

Tutaj wielkich nowości nie ma się co spodziewać. Nie zabraknie z pewnością unowocześnionych multimediów i dwuramiennej kierownicy (oferowanej już od roku). Nowość mogą stanowić niedostępne wcześniej wzory i kolory tapicerek.

Skoda Karoq 2022 facelifting

Skoda Karoq 2022 facelifting - co pod maską?

W tym miejscu rewolucji również nie będzie. Jednostki napędowe pozostaną te same, ewentualnie zyskają nowsze warianty. Oznacza to obecność diesli 1.6 TDI i 2.0 TDI oraz silników benzynowych - od 1.0 TSI, przez 1.5 TSI, aż po 2.0 TSI. Na hybrydę plug-in nie ma co liczyć. Czesi uznali, że przejściowe rozwiązanie nie ma sensu i wolą inwestować w pełnoprawne elektryki.