Skoda Octavia iV wyceniona. Jest o 20 000 tańsza od hybrydowego Superba

Skoda Octavia iV jest już dostępna w Polsce. Cena najtańszego wariantu tej hybrydy plug-in to 138 900 zł, czyli o 20 000 zł mniej niż za Superba iV.

Hybrydy plug-in szturmują rynek i ratują wielu producentów. Niska emisja dwutlenku węgla (według homologacji) umożliwia im uniknięcie wysokich kar. Nikogo nie powinno więc dziwić, że koncern Volkswagena bardzo mocno inwestuje w takie warianty. Na przykład każdy nowy kompaktowy model marki jest już dostępny z takim napędem. Teraz w Polsce debiutuje Skoda Octavia iV. Ile kosztuje?

Skoda Octavia iV - od 138 900 zł

W tej cenie dostajemy naprawdę solidnie wyposażony wariant Ambition, który posiada światła LED TOP, kamerę cofania, czujniki parkowania z tyłu i bezkluczykowy system uruchamiania auta. Wariant kombi kosztuje 142 800 zł.

W tej cenie dostajemy także bardzo skuteczny napęd. To duet znany chociażby ze Skody Superb iV. Mowa o kombinacji silnika 1.4 TSI z jednostką elektryczną i dużą baterią o pojemności 13 kWh. Łączna moc tego zestawu to 204 KM i 350 Nm, co przekłada się na sprint do setki w 7,7 sekundy. Na prądzie Octavia iV powinna przejechać do 60 km.

To nie jedyna hybryda w gamie tego modelu

Dostępna jest także Skoda Octavia iV RS, czyli 245-konna wersja tego modelu. Wyróżnia ją także sportowa stylistyka i bogatsze wyposażenie standardowe. Tutaj jednak cena jest stosownie wyższa - 158 300 zł to wyjściowa kwota.

Dodam, że obok Octavii iV i iV RS dostępne są także "bliźniaki" tych modeli - Audi A3 45 TFSIe, Golf GTE, Seat Leon eHybrid i Cupra Leon eHybrid.