Skoda planuje wprowadzenie Scali RS

Kompaktowa Skoda może zyskać sportową wersję - Czesi poważnie myślą o wprowadzeniu trzeciego modelu RS do gamy.

Skoda Scala nie tylko zastępuje Rapida, ale także stała się dopełnieniem dla Octavii w segmencie samochodów kompaktowych. Po ciepłym przyjęciu modelu Vision RS, który zapowiadał Scalę i wykorzystywał hybrydową wersję jednostki 1.5 TSI generującą 240 KM, Czesi chcą faktycznie poszerzyć gamę tego modelu o sportowy wariant.

Christian Strube, członek zarządu Skody odpowiedzialny za rozwój technologiczny podkreśla, że mocno naciska na wprowadzenie technologii plug-in hybrid do sportowych modeli tej marki. Mocno liczy na to, że Scala dostanie właśnie takie rozwiązanie, choć na tę chwilę odmawia komentarzy dotyczących rozwoju Scali RS. Jak dodaje Alain Favey, także pełniący rolę członka zarządu Skody, taki samochód jest dobrym elementem wizerunkowym dla producenta, ale musi także spełniać wymagania dotyczące emisji CO2, tak więc nie może po prostu zyskać topowej jednostki o dużej mocy.

Jeśli Skoda Scala zyska wersję RS, to zapewne spotkamy się właśnie z 240-konnym wariantem silnika 1.5, który zyska wspomaganie ze strony jednostki elektrycznej. Tym samym Scala RS będzie mogła poruszać się wyłącznie na prądzie, zaś w razie potrzeby zaoferuje moc porównywalną z Golfem GTI, jednak dostępną w szerszym zakresie obrotów.

Źródło: EVO Magazine