Skoda Vision iV - zapowiedź elektrycznej przyszłości marki

Volkswagen I.D, Seat el-Born i Skoda Vision iV - Czesi włączają się do pojedynku na samochód elektryczny.

Nie tylko Volkswagen i Seat korzystają z dobrobytu platformy MEB. Trafi ona także do Skody. Pierwszy samochód, który wykorzysta elektryczną konstrukcję zadebiutuje już w przyszłym roku. Czesi jednak nie czekają i od razu prezentują jego zapowiedź - całkiem efektowną i obiecującą wizualnie.

Skoda Vision iV

Skoda Vision iV to elektryczny crossover, który dzięki platformie MEB nie tylko oferuje przestronne wnętrze, ale przede wszystkim bardzo duży zasięg (do 500 kilometrów według WLTP). Upchnięcie baterii w płaskiej podłodze otwiera drzwi do eksperymentowania z nowym rozkładem wnętrza, ale także pozwala na stworzenie dobrze jeżdżącego podwyższonego samochodu. Vision iV zapowiada także stylistykę elektrycznych modeli Skody. Samochód ten zyskał dość ostre linie, zaś front przyozdobił charakterystyczny świetlny pas, który ciągnie się przez całą szerokość pojazdu. Z tyłu zaś zagościły znane już lampy w kształcie litery C oraz podświetlany napis SKODA, pełniący rolę trzeciego światła stopu. Dynamiczna linia boczna nawiązuje z kolei do takich modeli jak Mercedes GLC czy BMW X4. Auto postawiono na pięcioramiennych, 22-calowych felgach aluminiowych.

Skoda Vision iV

Wnętrze to oczywiście typowo koncepcyjny temat, z mocno spłaszczoną kierownicą oraz dużymi wyświetlaczami multimediów. Zastosowano tutaj dużo jasnych i naturalnych materiałów dla rozświetlenia kabiny. W konsoli środkowej wygospodarowano z kolei miejsce na smartfony.

Skoda Vision iV będzie jedną z gwiazd stoiska tej czeskiej marki - obok niej stanie produkcyjny Kamiq.