Skoda Vision X Hybrid zadebiutuje w Genewie

Nadchodzi kolejny - tym razem hybrydowy - crossover w gamie czeskiej marki. Zapowiadający go koncept zaskoczy wyjątkowo nowczesnym wnętrzem.

Do wprowadzenia na rynek "eko-SUV-a" Skoda szykuje się od dawna. Już rok temu podczas salonu w Szanghaju zaprezentowała prototyp Vision E. Vision X Hybrid to kolejne rozwinięcie tego pomysłu.
Auto zadebiutuje podczas salonu w Genewie w marcu, ale już teraz możemy oglądać je na rysunkach. Wiemy już, że karoserię prototypu pokryje odważny lakier Flex Green kontrastujący z czarnym dachem, a felgi będą miały co najmniej 20 cali.
Jednak to, co najciekawsze w Vision X to jego wnętrze. Skoda zapowiada, że zostało wykonane według "zupełnie nowego języka stylistycznego". To oznacza, że kokpit będzie bardziej minimalistyczny, z wielkim, dotykowym ekranem. Nie zapomniano o ciekawych detalach, z błyszczącymi listwami imitującymi strukturę kryształu na czele.

Prezentacja Vision X to element planu Skody zakładającego, że co czwarte auto wyjeżdżające z salonu tej marki ma być hybrydą lub modelem całkowicie elektrycznym. Dodatkowo, do 2025 roku Czesi chcą mieć w gamie trzy auta elektryczne.
A dlaczego Vision X to SUV? Dane sprzedażowe mówią same za siebie - sprzedaż w tym segmencie w Europie wzrosła w 2017 roku aż o 19,5% względem roku 2016 i wyniosła rekordowe 4.56 miliona sztuk.