Produkcyjny smart SUV będzie wiernym odzwierciedleniem prototypu. Wyciekły zdjęcia

Nadchodzący smart SUV będzie wiernym odzwierciedleniem prototypu, który pokazano podczas targów w Monachium. W sieci pojawiły się modele 3D z urzędu patentowego, ujawniające pełną sylwetkę tego auta.

Urzędy patentowe mają chronić wizerunek pewnych dóbr, ale często stają się źródłem przecieków. Właśnie w ten sposób poznaliśmy pokazanego w Monachium w koncepcyjnej formie SUV-a. To nowy smart, o jeszcze bliżej nieokreślonej nazwie.

Ten samochód otwiera nowy rozdział w historii tej marki. Po raz pierwszy partnerem będzie tutaj Geely, a auto przyjeżdżać będzie do nas z Chin. To właśnie tam powstało centrum badawczo-rozwojowe smarta i tam też zlokalizowana będzie fabryka tego samochodu.

Czym będzie nowy smart?

Przede wszystkim samochodem znacznie większym, niż wszystko, co dotychczas oferowała ta marka. Postawiono na niemal kompaktowego SUV-a, swoimi wymiarami dorównującego MINI Countrymanowi. Ten brytyjsko-niemiecki samochód ma być jednym z głównych konkurentów nowości smarta.

Nowy smart powstanie na dedykowanej platformie, aczkolwiek wszystko wskazuje na to, że będzie ona mocno spokrewniona z konstrukcją znaną z Volvo XC40. Geely odpowiada za techniczną stronę projektu, więc rozsądnym ruchem jest dopasowanie gotowej konstrukcji do potrzeb tego auta.

smart SUV

Wszystko to sprawia, że nowy SUV smarta będzie oferowany wyłącznie w wydaniu elektrycznym. Zapowiedzi marki sugerują, że dostaniemy tutaj mocne silniki i naprawdę dobry zasięg. Trzymamy więc ich za słowo.

Różnice w stylistyce wersji produkcyjnej względem konceptu będą znikome. Front zyskał przemodelowany grill i dodatkowe boczne elementy ozdobne w zderzaku. Z tyłu zmian jest jeszcze mniej, a ograniczają się one głównie do detali w elementach ozdobnych.

W sieci pojawiły się też makiety wnętrza

Co ciekawe i kokpit zostanie wiernie odzwierciedlony. Centrum dowodzenia ma tutaj stanowić 12,8-calowy ekran systemu multimedialnego, któremu towarzyszyć będą lekko zaokrąglone w krawędziach nawiewy. Wysoka konsola środkowa pomieści kilka praktycznych schowków, przy czym jeden z nich z pewnością zyska ładowarkę indukcyjną.

Największą zmianą względem konceptu będzie stosowanie 3-osobowej kanapy tylnej. Płaska podłoga ułatwi podróżowanie z kompletem pasażerów, a taka konfiguracja miejsc ma być praktyczniejsza, niż 2 osobne fotele. Jednocześnie nie zabraknie tutaj także dużego i przestronnego bagażnika.

Oficjalna premiera produkcyjnej wersji nowego SUV-a smarta zaplanowana jest na połowę przyszłego roku.