SRT zapowiada Tomahawk Vision Gran Turismo

Kolejny producent puszcza wodzę fantazji i tworzy specjalny prototyp wyłącznie dla serii gier Gran Turismo. Do długiej listy niecodziennych wizji przedstawianych przez różne marki niebawem dołączy jeszcze jeden odważny projekt - SRT Tomahawk Vision Gran Turismo.

Amerykanie póki co jedynie zapowiadają swoją wizję, ale już po pierwszych wizualizacjach pokazujących detale widać, że projekt od SRT wykorzystuje w pełni brak jakichkolwiek ograniczeń i swobodę designerską jaką niesie ze sobą stworzenie auta jedynie w świecie wirtualnym. Tomahawk to jednomiejscowa, supersportowa maszyna o napędzie hybrydowym.

Póki co, producent nie zdradził szczegółów na temat hipotetycznych danych technicznych samochodu, ale jeśli auto miałoby jeździć tak, jak wygląda, to możemy spodziewać się osiągów nie z tej ziemi. Nadwozie od razu przekonuje, że mamy do czynienia z bezkompromisową wyścigówką, a jego forma wypracowana została ze względów aerodynamiki i lekkości konstrukcji.

Trzeba przyznać, że SRT Tomahawk Vision Gran Turismo to projekt, łagodnie mówiąc, dość mocno odbiegający od aut, które na codzień kojarzą nam się z amerykańskim producentem. Dla twórców to swego rodzaju manifestacja designerskiej kreatywności i możemy liczyć tylko na to, że Tomahawk będzie stanowił choćby śladową inspirację dla przyszłych koncepcji marki.

Auto niedługo pojawi się w grze Gran Turismo 6 jako darmowy dodatek. Wtedy też powinniśmy zobaczyć SRT Tomahawk w pełnej okazałości wraz ze sprecyzowaniem technologii zastosowanej do napędzania wirtualnego samochodu.

https://www.youtube.com/watch?v=YVA0KBLYo_s