SsangYong prezentuje koncept e-SIV

Koreańska marka jest ewidentnie na fali wznoszącej. Po premierze bardzo ciekawego nowego Rextona nie spoczywa na laurach. Nowy koncept to samochód elektryczny.

Od kilku lat marka SsangYong prowadzi ofensywę na europejskim rynku. Trzeba przyznać, że idzie jej coraz lepiej. Podobno w krajach Beneluksu Koreańczycy prześcignęli już w statystykach sprzedaży Hondę. Jeśli chodzi o modele, niedawno mieliśmy okazję poznać nowego Rextona, a lada chwila do sprzedaży trafi pickup na jego bazie. Teraz możemy obejrzeć wizualizację nowego auta koncepcyjnego, którego w pełnej okazałości będzie można podziwiać 6 marca w Genewie.

e-SIV to prototyp modelu całkowicie elektrycznego. Nie jest to pierwsze podejście SsangYonga do aut tego typu, ponieważ wcześniej stworzono już cztery takie koncepty. e-SIV ma jednak być także zapowiedzią nowego języka stylistycznego koreańskiej firmy.

Jeśli chodzi o liczby, 190-konny silnik elektryczny ma zapewnić prędkość maksymalną na poziomie 150 km/h. Szczegóły techniczne dotyczące baterii mają zostać ujawnione wkrótce. Mówi się jednak o zasięgu około 450 km na jednym ładowaniu. Napełnienie baterii do 80% ma być możliwe w zaledwie 50 minut.

Ze swoją długością 4,46 m e-SIV jest nieco większy, niż obecne Korando. Nie wiadomo, czy e-SIV zapowiada konkretny model, czy jest po prostu próbką możliwości inżynierów i stylistów. Jedno jest pewne - SsangYong się rozwija.