SsangYong Torres EVX 2023. Koreańczycy stawiają na prąd (w ciekawej postaci)

SsangYong Torres EVX 2023 dołącza do gamy marki. Wariant na prąd zyskał znany napęd, ale całość ukryto w inaczej wyglądającym nadwoziu.

SsangYong po turbulentnych latach stara się wyjść na prostą. Koreańska marka ma ambitną strategię, którą chce wdrożyć za pomocą nowych modeli. SsangYong Torres 2023 przetarł szlak i zaprezentował nowy design. Jego elektryczna wersja robi jeszcze lepsze wrażenie - wyróżnia się przede wszystkim zupełnie innym wyglądem. Co oferuje SsangYong Torres EVX 2023?

SsangYong Torres EVX 2023. Elektryfikacja w nowoczesnym stylu

Wersji spalinowej z elektryczną nie pomylicie. Koreańczycy postanowili zróżnicować stylistykę obydwu samochodów, zarówno na zewnątrz, jak i w środku.

Przede wszystkim model EVX dostał zupełnie inny pas przedni. Jest on dużo bardziej futurystyczny wizualnie i paradoksalnie wygląda znacznie lepiej. Nikt by się pewnie nie obraził za zmiany w wersji spalinowej.

SsangYong Torres EVX 2023 TEST

Nie wiemy jak wygląda tył tego samochodu, ale wszystko wskazuje na to, że tutaj zmian będzie nieco mniej. Dużo nowości pojawiło się za to w kabinie, gdzie całkowicie przeprojektowano deskę rozdzielczą.

SsangYong zrezygnował z dwóch wyświetlaczy w różnych rozmiarach. Ich liczba pozostała taka sama, ale teraz są znacznie większe i połączone jedną taflą. Zredukowano też fizyczne przełączniki, stawiając na sterowanie cyfrowe.

Tajemnicą pozostaje napęd, ale SsangYong Torres EVX korzysta najprawdopodobniej z napędu z Korando e-Motion

Elektryczny SsangYong zyska więc akumulator o pojemności 61,5 kWh (55,3 kWh użytecznej pojemności), oraz 190-konny silnik elektryczny. Taki zestaw zapewni około 350 kilometrów zasięgu na jednym ładowaniu.

Nie jest to wybitny wynik, ale SsangYong nie chce spocząć na laurach. Koreańska marka szykuje nie tylko nowe warianty napędowe, ale także planuje rozwój gamy elektrycznych pojazdów. Póki co jednak sukces będzie uzależniony od sprzedaży na świecie.

A ta w wielu miejscach rozwija się w dobrym tempie. Polska miło zaskakuje

Nowy dystrybutor SsangYongów w naszym kraju stanął na wysokości zadania. Ogromny wzrost sprzedaży w minionym roku można przypisać przemyślanej strategii. Nacisk kładzie się na klientów indywidualnych i wyspecjalizowanych odbiorców flotowych.

Mowa tutaj np. o nadleśnictwach, firmach budowlanych, czy służbach. Te doceniają dobry napęd na cztery koła oraz rozsądne ceny, którymi chwalą się auta SsangYonga.