Subaru Impreza powraca w nowym wydaniu. Wygląda zaskakująco znajomo

Subaru Impreza nie wybiera się na emeryturę. Nowa generacja tego auta właśnie ujrzała światło dzienne - i może Wam coś przypominać.

Ponoć kopiowanie jest najwyższą formą uznania. Trudno jednak powiedzieć, czy styliści tutaj faktycznie zapatrzyli się za bardzo na jeden samochód, czy też po prostu obrali podobny kierunek rozwoju. Jedno jest pewne - nowe Subaru Impreza 2023 wygląda wyjątkowo znajomo.

Nowe Subaru Impreza z przodu bardzo przypomina Infiniti Q30

Wspominaliśmy o tym już kilka tygodni temu, kiedy na rynek trafiło Subaru Crosstrek. To nic innego jak uterenowiona wersja tego auta, znana wcześniej pod oznaczeniem XV.

Teraz do gry wkracza także standardowa Impreza - niższa, ale wcale nie gorsza. Stylistyka tego samochodu może i nie robi najlepszego wrażenia, ale niezmiennie skrywa pod sobą świetne rozwiązania.

Mowa tutaj o skutecznym napędzie na cztery koła, świetnym zawieszeniu i zadowalających silnikach. W Imprezie kluczowa jest nowość w postaci wersji RS. To nawiązanie do wariantu, który oferowano w pierwszej generacji tego samochodu.

Subaru Impreza 2023

Sercem Imprezy RS jest 2,5-litrowy silnik typu bokser, oferujący 182 KM i 241 Nm momentu obrotowego. Mocniejsza propozycja ucieszy fanów modelu, szukających nieco dynamiczniejszego samochodu ze stałym napędem na cztery koła.

Drugim wariantem pozostanie niezmiennie 2-litrowy silnik, generujący 150 KM i 197 Nm. W obydwu przypadkach moc na koła trafia za pośrednictwem skrzyni CVT Lineartronic.

Wnętrze nowego Subaru nie jest zaskoczeniem

Japońska marka trzyma się tutaj koncepcji, którą stosuje od dłuższego czasu w innych modelach. Centrum dowodzenia stanowi więc duży ekran dotykowy, obsługujący większość funkcji auta.

Subaru Impreza 2023

Znajdziemy tutaj również analogowe wskaźniki i dodatkowy ekran komputera pokładowego. Zmian względem znanego nam modelu XV nie ma więc zbyt wiele.

Subaru Impreza żegna się z wersją sedan

Na rynku pozostanie już tylko hatchback. Subaru skupia się na rynku amerykańskim i to właśnie tam prezentuje ten samochód. Wszystko wskazuje też na to, że Impreza raczej nie dotrze na Stary Kontynent. Tutaj jej miejsce zajmie następca modelu XV, czyli nowy Crosstrek.

Warto jednak pamiętać, że na rynku jest też Subaru WRX, czyli sportowy model, nieco bardziej niezależny od Imprezy. Tutaj jednak na tej wersji się skończy, gdyż tworzenie modelu STI zostało zawieszone.