SUV 7-osobowy – praktyczny sposób na rodzinne potrzeby

SUV pozwalający podróżować w 7 osób jest rozwiązaniem wielu codziennych problemów. Przestrzeń na dwa dodatkowe miejsca może dać jednak dużo więcej korzyści.

SUV 7-osobowy – najlepsza odpowiedź na rodzinne potrzeby transportowe

W trakcie wyboru samochodu rodzinnego dużą uwagę przykłada się do przestronności wnętrza. Dlatego też SUV-y cieszą się takim powodzeniem. Ich uniesiona sylwetka może zapewnić dużo miejsca wewnątrz, a duży bagażnik poradzi sobie z transportem walizek całej rodziny. Wymiary bagażnika mogą nawet umożliwiać rozłożenie dodatkowych siedzeń w części bagażowej. Jakie możliwości zapewnia takie rozwiązanie?

SUV 7-osobowy – gdy pięć miejsc to za mało

Bywają sytuacje, że dwa dodatkowe miejsca w samochodzie okazują się zbawienne – gdy dzieci poproszą o zawiezienie ich wraz z przyjaciółmi na obóz sportowy, czy podczas wspólnego wyjazdu do kina z teściami. Czasem również zakup 7-osobowego SUV-a jest wręcz koniecznością – np. gdy rodzina spodziewa się nadejścia kolejnych pociech i dwa dodatkowe miejsca będą użytkowane dosyć intensywnie. 

Rodzinny 7-osobowy SUV powinien zapewniać nie tylko przestrzeń, ale również możliwość szybkiego dostosowania wnętrza do potrzeb sytuacji. Rozwiązania takie jak przesuwna tylna kanapa, z możliwością regulowania kąta oparcia, pozwoli lepiej dopasować proporcje w przestrzeni między miejscem w poszczególnych rzędach.

Na możliwość szybkiej zmiany układu siedzeń wpływa również wygoda montażu fotelików dla dzieci. Dlatego rodzinny 7-osobowy SUV powinien oferować mocowania IsoFix do szybkiego i bezpiecznego zamocowania siedzisk dla najmłodszych pasażerów. 

Szukając samochodu, który pozwoli najefektywniej wykorzystać dwa dodatkowe miejsca, najlepiej oprzeć wybór na modelach od postaw opracowanych do jazdy w więcej niż 5 osób. Dzięki temu można mieć pewność, że rozwiązania zastosowane w miejscach z tyłu przełożą się na komfortową podróż.

SUV dla 7-osób – wysokie możliwości przestronnego nadwozia

SUV-y w nadwoziu przygotowanym do jazdy 5, 6, 7, a nawet 8 osób ma w swojej ofercie marka Land Rover. Szukając samochodu, który poza miejscem dla pasażerów oferuje także rozwiązania przekładające się na większe możliwości użytkowe dla rodziny, warto zwrócić uwagę na model DISCOVERY SPORT. SUV 7-osobowy Land Rover DISCOVERY SPORT łączy w sobie dostępność układu siedzeń 5+2 z dużą wszechstronnością niezbędną w samochodzie rodzinnym. 

Przy standardowym 5-osobowym układzie siedzeń Land Rover DISCOVERY SPORT dysponuje bagażnikiem o pojemności 1 179 l. Po złożeniu wszystkich siedzeń można ją powiększyć do nawet 1 794 l. Samochód wyposażony w dodatkowe siedzenia w przestrzeni bagażowej wciąż zachowuje nieco miejsca w bagażniku po ich rozłożeniu. W układzie 5+2 model DISCOVERY SPORT może pomieścić jeszcze 157 l bagażu. Istotną zaletą jest również ładowność dachu – 75 kg. Po wyposażeniu w bagażnik dachowy samochód pozwala zatem wybrać się na wycieczkę również w 7-osobowym gronie. To wszystko sprytnie zaaranżowano w nadwoziu mierzącym niespełna 5,6 m, przez co znalezienie miejsca parkingowego nie jest utrudnione. Dla zwolenników bardzo dużych samochodów Land Rover ma w ofercie także większy model Discovery oraz ogromnego Defendera 130.

SUV 7-osobowy Land Rover DISCOVERY SPORT – ogrom miejsca i przemyślane rozwiązania

Rodzinne możliwości Land Rovera DISCOVERY SPORT zostały osiągnięte nie tylko dzięki dużej przestrzeni i możliwości dopasowania wnętrza do jazdy w 7 osób. Samochód wyposażono w wiele szczegółów, które wpływają na wszechstronność i wygodę użytkowania w różnych okolicznościach. Możliwości rozbudowy uchwytów znajdujących się za przednimi fotelami pozwalają na wygodny przewóz garderoby, ale mogą również służyć do mocowania tabletów zapewniających rozrywkę pasażerom tylnej kanapy podczas długich podróży. W rezultacie Land DISCOVERY SPORT Sport jest SUV-em, który może zostać dopasowany do każdej sytuacji.

SUV 7-OSOBOWY

Land Rover DISCOVERY SPORT wykorzystuje również napęd AWD, który dzięki olbrzymiemu doświadczeniu marki w konstruowaniu napędów na cztery koła jest w stanie zapewnić imponujące możliwości w terenie. Jazdę poza asfaltem wspierają w nim systemy elektroniczne, które dobierają odpowiednie ustawienie zawieszenia do panujących warunków, a także wspomagają zjazd ze stromych wzniesień oraz ułatwiają brodzenie samochodem w wodzie. W połączeniu z możliwością jazdy w 7 osób czyni to z Land Rovera DISCOVERY SPORT idealny samochód dla aktywnych rodzin, które chcą spędzać czas możliwie blisko natury.

Technologie zastosowane w modelu DISCOVERY SPORT nie obejmują jednak wyłącznie jazdy w terenie. Ten 7-osobowy SUV, jak przystało na segment premium, wykorzystuje także nowoczesne rozwiązania wspierające codzienne użytkowanie w każdych warunkach. System kamer znacząco upraszcza manewrowanie samochodem w ruchu miejskim. Kamera 3D pozwala zobrazować na ekranie multimedialnym odległość samochodu od otaczających go obiektów z perspektywy „lotu ptaka”. 

Wyjątkowo ciekawym rozwiązaniem jest lusterko wewnętrzne ClearSight. Podczas jazdy z bagażnikiem wypełnionym pod sam dach, korzystanie z lusterka jest niemożliwe przez bagaże zasłaniające widok. Kamera umieszczona w tylnej części nadwozia Land Rovera DISCOVERY SPORT przesyła obraz przestrzeni za samochodem do ekranu ukrytego w lusterku. Dzięki temu jest ono dostępne w każdej sytuacji, pozwalając na wygodne manewrowanie niezależnie od tego, z jakim wyzwaniem mierzy się aktualnie ten rodzinny 7-osobowy SUV.

Materiał powstał przy współpracy z marką Land Rover