Suzuki Polska przedłuża umowę sponsorską ze Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce

Piłka ręczna w Polsce ma bardzo długą i bogatą tradycję. Teraz także wspierać ją będzie silny sponsor - Suzuki Polska.

Suzuki postanowiło przedłużyć współpracę ze Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce. Japońska marka mocno inwestuje w sport w naszym kraju. Suzuki wspiera także bokserów, koszykarzy oraz klub piłkarski z Kielc, Korona Kielce. Od niedawna stadion w tym mieście nosi nazwę Suzuki Arena, przejmując tym samym schedę po Kolporterze.

W przypadku piłki ręcznej Suzuki będzie miało bardzo szeroki zakres współpracy. Przede wszystkim oficjalnym sponsorem ZPRP, sponsorem reprezentacji Polski Kobiet i Mężczyzn oraz sponsorem Superligi Kobiet i Pucharu Kobiet i Mężczyzn. Jak podkreśla Piotr Dulnik, prezes Suzuki Motor Poland „Zamierzamy nadal wspierać reprezentację Polski w piłce ręcznej. Mecze naszej kadry gromadzą miliony widzów przed telewizorami. Piłka ręczna to jedna z dyscyplin sportowych, która jest popularna w naszym kraju i jednocześnie pozytywnie kojarzy się z Suzuki. Pracujemy nad tym konsekwentnie i obserwujemy wzrost świadomości naszej marki w kontekście zaangażowania w tę dyscyplinę.”

W ramach umowy sponsorskiej Suzuki będzie prezentowało swoje logo na koszulkach szczypiornistów. Związek Piłki Ręcznej w Polsce uzyska również duże wsparcie finansowe oraz logistyczne, w tym całą flotę samochodów dla kadry szkoleniowej i zawodników. Suzuki wspiera ZPRP od 2015 roku.