Suzuki Swift Black&White - Czarno na białym

Suzuki przygotowało specjalną edycję limitowaną modelu Swift, którą klienci mogą nabyć w polskich salonach za 52 900 zł. Czy jest to atrakcyjna cena, a może tylko przedłużenie życia starzejącego się modelu?

Tworząc edycję limitowaną Black&White producent postawił na wygląd samochodu i jego wyposażenie. Zadanie było proste - stworzyć elegancki miejski samochód, który będzie przy tym dynamiczny i komfortowy. Efekty są następujące.

Suzuki Swift w swojej czarno-białej odsłonie zyskał zupełnie nowe, 16-calowe felgi aluminiowe, nieco zmodyfikowaną osłonę chłodnicy oraz przyciemnione tylne szyby. To niby tylko drobiazgi, ale nadają autu charakteru nieco odmiennego aniżeli dotychczas przez nie posiadany.

Wewnątrz z kolei znalazła się sportowa kierownica oraz oferowana jedynie w tym modelu tapicerka siedzeń z fioletowymi przeszyciami (dlaczego fioletowe? - przecież to Black&White).

Pozostaje jeszcze kwestia samego wyposażenia pojazdu. Swift w swojej limitowanej odsłonie oferuje pakiet zimowy, który obejmuje podgrzewane fotele oraz nawiew na nogi pasażerów podróżujących na tylnej kanapie. Ponadto na jego pokładzie znalazło się 7 poduszek powietrznych, klimatyzacja, ESP, światła do jazdy dziennej LED, system audio ze sterowaniem z kierownicy, a także tempomat (również obsługiwany z kierownicy).

Czy jest to zatem faktycznie taka limitowana edycja? Wyposażenie można określić jako zwyczajne, podobnie jak cały samochód. Nieco odmieniony design to z kolei sprawa indywidualna. Wszystko wskazuje jednak na to, że za 52 900 zł kupujemy odgrzewane danie.