Szeroko, szerzej, można dać więcej karbonu. To Ferrari 296 GTZ nie będzie królem ciasnych uliczek

Świat tuningu nie zna granic - a na pewno nie słyszał o ostatnim głosie aktywistów dotyczącym szerokości samochodów. To Ferrari 296 jest BARDZO szerokie - i wygląda rewelacyjnie.

Choć tuning ma obecnie zupełnie inną formę, niż jeszcze kilkanaście lat temu, to wciąż jest w dobrej formie. Teraz to głównie zabawa dla osób z bardzo grubym portfelem. Pod "diaksa" trafiają coraz częściej bardzo drogie samochody, a w modyfikacjach prym wiodą takie firmy jak Mansory. Są jednak na rynku też mniejsze manufaktury, które stawiają na nieco inny styl. Tajwańska firma Zacoe stworzyła zestaw dla Ferrari 296, który jednocześnie nawiązuje do historii marki, jak i do nowych modeli ze świata motorsportu. I co jak co, ale prezentuje się świetnie.

Tu ma być szeroko i bogato pod kątem włókna węglowego. Ferrari 296 w takim wydaniu ma unikalną prezencję

Przy tworzeniu takiego pakietu łatwo jest przesunąć granicę o kilka kroków, lub w tym przypadku centymetrów, za daleko. Warto więc wzorować się na czymś, co wygląda naprawdę dobrze. I tak jest w tym przypadku.

Zacoe skupiło się na nawiązaniach do Ferrari 250 LM, a także do nowego 296 GT3. Łącząc cechy obydwu tych modeli w całość uzyskano naprawdę spójnie wyglądający pakiet poszerzeń, który pasuje do charakteru tego hybrydowego modelu.

Błotniki z przodu i z tyłu budzą respekt swoim wyglądem, a nowy spoiler (w formie lekkiego "ducktaila") i dyfuzor dopełniają całą koncepcję. Świetnie wygląda też nowy pas przedni, z agresywnie narysowanym zderzakiem i z maską z dodatkowymi "wylotami" powietrza. Felgi z kolei inspirowane są wzorem z modelu F50 - czyli z jednego z najwspanialszych samochodów w historii marki z Maranello.

Ferrari 296 GTZ Zacoe

Zacoe swój projekt nazywa "296 GTZ"

A ta nazwa odnosi się oczywiście do "Gran Turismo by Zacoe". Pasuje tutaj wyjątkowo dobrze i nawet mogłaby trafić na seryjnie produkowane Ferrari. Włosi mają jednak nieco inne plany. Wszystko wskazuje na to, że jednym z trzech nowych modeli, które poznamy w tym roku, będzie 296 Speciale A, czyli otwarta i podrasowana wersja tego samochodu. Dostaniemy tutaj z pewnością mocniejszy silnik, poprawione właściwości jezdne i bardziej bojową stylistykę.

Źródło: Zacoe