Szybki SUV z Monachium. BMW X5 M Competition sfotografowane bez maskowań

Kolejny potężny SUV szykuje się do podbicia rynku. BMW na już prawie gotowe X5 M w wydaniu Competition.

W jednej z hal BMW sfotografowano niezamaskowane nowe BMW X5 M w wydaniu Competition. Wszystko wskazuje więc na to, że duży SUV tej marki od razu zyska dwa warianty topowego modelu - nieco słabszy oraz mocniejszy. Wersja Competition wykorzysta silnik znany z BMW M5, czyli jednostkę S63B44T4 o objętości skokowej wynoszącej 4,4-litra w układzie V8, która generować będzie 625 KM. Moc przenoszona będzie na cztery koła za pośrednictwem 8-biegowej automatycznej skrzyni biegów. W tym aucie, wzorem M5, raczej nie uświadczymy funkcji umożliwiającej jazdę wyłącznie z tylnym napędem, aczkolwiek BMW z pewnością zrobi wszystko, aby X5 M prowadziło się możliwie najlepiej.

Jakie auta trafią na celownik tego samochodu? Przede wszystkim jest to Porsche Cayenne Turbo i Lamborghini Urus. Propozycja BMW będzie jedną z najmocniejszych na rynku, co od razu powinno przyciągnąć klientów.

Oficjalna premiera nowego BMW X5 M Competition będzie miała miejsce pod koniec bieżącego roku. Wtedy też powinniśmy poznać BMW M8 i M8 Competition.