Tak mogłoby wyglądać Volvo XC60 Polestar

Bez wątpienia jedną z największych gwiazd tegorocznych targów w Genewie było nowe Volvo XC60. Nowy szwedzki średni SUV będzie oferowany z szeroką gamą jednostek napędowych. O odmianie Polestar póki co nic nie wiadomo, aczkolwiek graficy wzięli robotę w swoje ręce.

Niezastąpiony X-TOMI DESIGN przygotował wizualizację sportowej odmiany XC60. Byłby to ciekawy konkurent dla takich aut jak Audi SQ5 czy Mercedes-AMG GLC 43 (wersja 63 będzie zupełnie inną ligą). Warto wspomnieć, że schodząca generacja posiadała w swojej ofercie model T6 Polestar, który można uznać za duchowego poprzednika.

Volvo XC60 Polestar | render X-TOMI DESIGN

Zagadką pozostaje silnik - jeśli XC60 Polestar faktycznie miałoby trafić do salonów, to co znalazłoby się pod maską? Nie zapominajmy, że w bazowej gamie pojawi się topowa jednostka T8, generująca 407 koni mechanicznych (znana z większego XC90 i S/V90). Przy mniejszym i lżejszym nadwoziu spodziewać się można doskonałych osiągów - setka w mniej niż 6 sekund jest niemal pewnikiem.

Nowe Volvo XC60 pojawi się w salonach za około trzy miesiące. Cennik otwiera kwota 184 500 zł za wersję D4 z manualną skrzynią biegów.