Tak prezentuje się odświeżona Skoda Octavia na rocznik modelowy 2017

Długo wyczekiwany lifting Octavii wreszcie ujrzał światło dzienne. Jak zmienił się bestseller Skody?

Największą, zapowiadaną od dawna transformację przeszedł front Octavii - dotychczasowe reflektory zostały zastąpione przez dwuczęściowe lampy, przypominające nieco te zastosowane w Mercedesie W212. Zdecydowano się także na rezygnację z ksenonów na rzecz coraz popularniejszych LED-ów. Zmienił się także zderzak - zyskał poziomą listwę, dzielącą go na dwie części. Tył zmienił się tylko kosmetycznie - zastosowano nowe LED-owe wypełnienie lamp, nadając im nieco atrakcyjniejszy kształt. Zmodyfikowano także nieco kształt zderzaka, tak aby korelował z przednią częścią. Poza tym możemy spodziewać się nowych kolorów oraz wzorów felg.

2017 Skoda Octavia facelifting

We wnętrzu zmiany zostały podyktowane nowym technologiom. Skoda zastosowała nowy system inforozrywki, który zadebiutuje także w odświeżonym Golfie - charakteryzuje się on większym ekranem o znacznie wyższej rozdzielczości. Poza tym nie zabraknie takich elementów jak system Trailer Assist (znany z Passata), wspomagający jazdę z przyczepą czy czujników monitorujących martwą strefę.

2017 Skoda Octavia facelifting

Pod maską nie nastąpiła rewolucja - znajdziemy tam te same silniki co przed liftingiem. Oznacza to, że gamę otworzy jednostka 1.0 TSI, zaś na szczycie stanie wersja RS. Oczywiście klienci wciąż mają możliwość zamówienia adaptacyjnego zawieszenia, które to zadebiutowało w tym aucie kilka miesięcy temu. Silniki będą parowane z 5 i 6-biegowymi skrzyniami manualnymi, oraz 6 i 7-biegowymi przekładniami DSG.

2017 Skoda Octavia facelifting

Skoda planuje rozpoczęcie sprzedaży odświeżonej Octavii na przełomie grudnia i stycznia.