Tak wygląda nowe Renault Clio. Wiemy to dzięki... modelikowi

Coraz częściej wygląd nowych samochodów jest zdradzany przez producentów modelików. Tak też stało się w przypadku nowego Renault Clio.

Na Facebooku CarScaleWorld pojawiło się jedno zdjęcie modelu piątej generacji Renault Clio. Samochód w skali 1:43 ma być niebawem dostępny do zamawiania przez kolekcjonerów. Oczywiście oferta zniknęła równie szybko jak się pojawiła. Na szczęście udało nam się złapać zdjęcie prezentujący wspomniany modelik.

Czego więc możemy spodziewać się po nowym Clio? Przede wszystkim stanie się mniejszym "klonem" Renault Megane. Samochód ten zyska niemal identyczny pas przedni, z charakterystycznymi światłami i specyficznie ukształtowanym grillem. Linia boczna z kolei będzie podobna do aktualnego modelu - np. tylne szyby będą się zwężały ku słupkowi C, a klamka pozostanie ukryta. Tył również nie przejdzie rewolucyjnych zmian.

Według wstępnych informacji spodziewać się możemy za to całkowicie nowego wnętrza, zdecydowanie wygodniejszego oraz lepiej wykończonego. Clio wykorzysta także paletę świeżych jednostek napędowych - począwszy od konstrukcji 1.0 aż po 1.3 TCe. Nie zabraknie tutaj także wersji elektrycznej oraz PHEV.

Nowe Clio, podobnie jak Peugeota 208, powinniśmy poznać podczas targów w Genewie w marcu bieżącego roku.