Tak wygląda nowy Ford Fiesta ST | ZDJĘCIA, DANE TECHNICZNE

Ford sprawił nam miłą niespodziankę - oficjalnie zaprezentowano nową Fiestę ST. Czym wyróżnia się gorący mieszczuch z błękitnym owalem na masce?

Nadwozie utrzymano w konwencji zbliżonej do poprzednika. Agresywnie stylizowane zderzaki oraz ciekawie narysowane 18-calowe felgi nadają sportowego charakteru i wyróżniają nową Fiestę z tłumu. W środku ponownie pojawiły się fotele Recaro, nowością zaś jest pogrubiona kierownica ze spłaszczonym u dołu wieńcem.

2017 Ford Fiesta ST

Pod maską nowej Fiesty ST znalazła się nowa, 1.5-litrowa, 3-cylindrowa jednostka z rodziny EcoBoost, generująca 200 koni mechanicznych i 290 Nm momentu obrotowego. Nowy motor wyposażono w odłączany cylinder, co pozwoliło zmniejszyć zużycie paliwa oraz emisję CO2 do poziomu 114 g/km. Osiągi? Pierwsza setka w 6,7 sekundy oraz prędkość maksymalna na poziomie 220 km/h z pewnością nikogo nie zawiedzie.

2017 Ford Fiesta ST

 

 

 

 

Ford intensywnie pracował nad nowym podwoziem. Zawieszenie zostało zestrojone pod kątem oferowania możliwie najlepszych wrażeń z jazdy. Po raz pierwszy wprowadzono 3 tryby jazdy - Normal, Sport oraz Track, ingerujące w pracę silnika, układu kierowniczego oraz elektronicznych asystentów dbających o bezpieczeństwo kierowcy. Układ ESC posiada 3 ustawienia, które stopniowo wygaszają jego ingerencję w utrzymanie samochodu aż do całkowitego odłączenia tej opcji.