Tak wygląda nowy Mercedes-AMG CLA 45 [ZDJĘCIE]

Jedna z najbardziej wyczekiwanych premier tego roku zbliża się wielkimi krokami. Mercedes szykuje się do prezentacji nowej serii modeli AMG 45.

Mercedes-AMG A 45 był prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Piekielnie skuteczny hothatch z bardzo mocnym silnikiem, świetnym prowadzeniem i dobrym napędem na cztery koła przyciągnął do marki wielu nowych klientów - młodych i głodnych emocji. Nic więc dziwnego, że przygotowanie całej nowej serii tych aut było ogromnym wyzwaniem. Przystawką stały się wersje AMG 35 (302 KM), które pojawiły się w Klasie A i CLA, a w przyszłości uzupełnią ofertę GLB. Na szczycie oferty stanie zaś odmiana 45, która dostępna będzie w dwóch wariantach - 388 i 422-konnym.

Oficjalna premiera tych modeli jest wciąż odsuwana w czasie, ale w sieci pojawiło się już pierwsze zdjęcie z konfiguratora modelu CLA 45. I od razu napiszemy, że możecie spać spokojnie - jest dobrze. Mercedes doskonale odrobił lekcje i przygotował auto atrakcyjne wizualnie, z podkreśloną muskulaturą, odróżniającą go od słabszego AMG 35. Póki co otrzymaliśmy jedno zdjęcie tylnej części nadwozia, ale front również nie będzie niespodzianką. Na pewno pojawi się tutaj grill Panamericana oraz agresywnie stylizowany zderzak - czyli zestaw obowiązkowy w AMG.

Więcej szczegółów na temat tego auta poznamy w przeciągu najbliższych dni, kiedy to Mercedes najprawdopodobniej oficjalnie pokaże CLA 45 i być może A 45.