Tak wygląda nowy Opel Corsa [ZDJĘCIA]

Na kilka tygodni przed premierą do sieci wyciekły zdjęcia wyczekiwanej nowej Corsy.

Nowy Opel Corsa jest jednym z bardziej wyczekiwanych samochodów na rynku. Aktualne wcielenie pamięta jeszcze rok 2006, co czyni je najstarszym przedstawicielem swojego segmentu na rynku. Debiutujące wcielenie będzie natomist rewolucją, bowiem bazuje na konstrukcji koncernu PSA, którą dzieli z zaprezentowanym w Genewie Peugeotem 208. Co to oznacza? Przede wszystkim redukcję masy - Corsa w bazowym wariancie ma ważyć zaledwie 980 kg. Nowa platforma pozwoliła także na wygospodarowanie przestronnego wnętrza i dużego bagażnika.

Wizualnie Opel Corsa F łączy elementy z nowych modeli Opla, głównie z Crosslanda i Grandlanda X. Stylistyka jest atrakcyjna i spójna, a jednocześnie nieprzesadnie ekstrawagancka. Nowa Corsa ma 4,06 metra długości, została też obniżona linia dachu (o 48mm) i pozycja kierowcy (o 28 mm). Niżej położony jest też środek ciężkości, co zapewnić ma lepsze prowadzenie. Wnętrze również mocno przypomina to z Crosslanda, choć ma być lepiej wykończone. Pojawią się w pełni cyfrowe zegary oraz możliwość wykończenia skórzaną tapicerką. W wyposażeniu znajdą się diodowe światła  matrycowe IntelliLux LED (po raz pierwszy w segmencie), tempomat adaptacyjny, czy asystent martwego pola.

Opel Corsa oferowany będzie zarówno z silnikami benzynowymi jak i z dieslem. Oferta benzyniaków opierać się będzie na wariantach silnika 1.2 PureTech o różnej mocy - od 80 do 130 KM. Diesel to konstrukcja 1.5 oferująca 100 KM.

Nowością będzie też Corsa-e

W segmencie B pojawi się kolejny elektryczny gracz. Elektryczna Corsa-e dysponować będzie silnikiem o mocy 136 KM i momencie obrotowym 260 Nm. To zapewnić ma osiągi na poziomie 8,1 sekundy do 100 km/h oraz 2,8 sekundy od 0 do 50 km/h. Samochód "karmiony" będzie z baterii o pojemności 50 kWh, co powinno wystarczyć na przejechanie 330 km wg norm WLTP. Przy pomocy szybkiej ładowarki, 80% baterii powinno dać się naładować w ciągu 30 minut. Sama bateria jest przystosowana do wszelkich (poza indukcyjnym) rodzajów ładowania, a Opel będzie dawał na nią 8 lat gwarancji. Status ładowania będzie dostępny również online, przez aplikację myOpel.

Więcej szczegółów dotyczących nowej Corsy powinniśmy poznać już wkrótce.