Taka będzie Skoda Kodiaq Coupe?

Na konferencji w Chinach Skoda oficjalnie potwierdziła, że opracowuje terenowe coupe oparte na SUV-ie Kodiaq. Węgierski grafik przygotował swoją wizję tego modelu. Czy rzeczywiście tak będzie wyglądać nowy czeski crossover?

Jakie samochody produkuje Skoda, każdy wie. To zazwyczaj dobre auta, oferujące mnóstwo przestrzeni i nowoczesne rozwiązania za rozsądną cenę. Taktykę wypuszczania na rynek samych poprawnych, ale mało emocjonujących samochodów ma przełamać pierwsze współczesne coupe marki. Nie będzie to jednak coupe czystej krwi, a raczej SUV z obciętym dachem kroczący szlakiem wytyczonym przez BMW X6.

Czasy się zmieniają i już nawet Skoda zaczyna podążać za trendami w poszukiwaniu nisz. Do gamy modeli, których istnienie można racjonalnie wytłumaczyć, niebawem dołączy Skoda Kodiaq Coupe. Samochód na pewno będzie oferowany w Chinach, ale podejrzewamy, że na fali popularności "ściętych" SUV-ów zawita także na Stary Kontynent. Skoda nie jest pierwszym naśladowcą BMW, a skoro takie auta się sprzedają, to dlaczego czeski producent nie miałby wkroczyć na rynek ze swoją propozycją?

Taka będzie Skoda Kodiaq Coupe? | render X-Tomi

Węgierski grafik, bazując na wcześniejszych autach koncepcyjnych Skody i obecnie sprzedawanym SUV-ie Kodiaq, przedstawił swoją wizję tego pojazdu. Samochód z opadającą linią dachu został minimalnie obrażony i wyróżnia się zmienionym kształtem reflektorów. W nadkolach pojawiły się alufelgi znane z linii usportowionych wizualnie modeli Skody. Podobne jest też czarne wykończenie, które również znamy z wersji Sportline.

Pod maską samochodu powinny zagościć jednostki znane z innych modeli Grupy VAG, ale Czesi nie ujawnili jeszcze żadnych wiążących informacji na temat Kodiaqa Coupe. Wiadomo jedynie, że samochód jest w planach marki i najprawdopodobniej zadebiutuje dopiero w 2020 roku.