Tango down, październikowe targi motoryzacyjne w Paryżu odwołane

O powód nie pytajcie, jest doskonale znany. Targi motoryzacyjne w Paryżu nie odbędą się w tym roku - a przynajmniej nie w znanej wszystkim formie.

Targi motoryzacyjne w Paryżu padły ofiarą COVID-19. Choć impreza zaplanowana była na przełom września i października, to już teraz podjęto decyzję o jej odwołaniu.

targi motoryzacyjne w paryżu

To nie jest łatwy rok - także dla nas

Każdy ponosi straty. Producenci zamykają fabryki, przez co wielu pracowników niebawem trafi zapewne na bezpłatne urlopy. Niektóre marki uwzględniają też zwolnienia, choć to jest plan na czarną godzinę.

Głęboko liczyłem, że październikowe targi motoryzacyjne w Paryżu będą swoistą trampoliną i pozwolą odbić się po bardzo trudnych miesiącach 2020 roku. Tymczasem okazuje się, że z powodów ekonomicznych i bezpieczeństwa już teraz zrezygnowano z ich organizacji. Według najróżniejszych doniesień większość producentów całkowicie wycofała swoją chęć udziału.

targi motoryzacyjne w paryżu

Oznacza to, że z wieloma nowościami nie spotkamy się w najbliższej przyszłości. Nie wiadomo też, czy niektóre auta w ogóle będą zaprezentowane w tym roku - producenci mogą przesunąć premiery na spokojniejszy okres w 2021 roku.

Targów nie będzie, ale poboczne imprezy pozostają

Wydarzenia o nazwie "Movin'on" i "Smart City", czyli targi biznesowe, skupiające się na szeroko pojętej mobilności póki co odbywają się bez zmian. Organizatorzy uwzględniają jednak opcję, w której i te wydarzenia zostaną odwołane.

W oficjalnym oświadczeniu podkreślono, że "nic już nie będzie takie samo, a aktualny kryzys musi nauczyć nas elastyczności i pomysłowości". Cóż, jak widać przepowiadany od lat koniec targów nastąpił szybciej niż myśleliśmy.