Targi w Genewie nie odbędą się w przyszłym roku. A co dalej?

Tegoroczne targi w Genewie zostały odwołane z powodu koronawirusa. Przyszłoroczna impreza także się nie odbędzie - taką decyzję ogłosili właśnie organizatorzy.

I nikogo nie powinno to dziwić. Świat stanął na głowie i nic nie wskazuje na to, aby w najbliższym czasie sytuacja miała się unormować. Organizatorzy targów w Genewie, czyli fundacja zarządzająca całą imprezą, od momentu odwołania tegorocznego wydarzenia ma mocno pod górę. Najpierw spłynęło na nią szambo negatywnych opinii ze strony wystawców. Później przyszły problemy finansowe związane z pozyskaniem funduszy na kolejną edycję. A teraz okazuje się, że targi w Genewie w ogóle się nie odbędą w 2021 roku, a i kolejne edycje stoją pod znakiem zapytania.

Targi w Genewie

Tak zadecydowali... producenci

Krótko mówiąc - po tak fatalnym roku nikt nie chce inwestować ogromnych pieniędzy w wystawianie aut na targach. Po pierwsze - i tak może nadejść kolejna fala zachorowań, co znowu spowoduje zamknięcie granic. Po drugie - wystawienie aut to koszty rzędu kilkudziesięciu milionów euro. Kryzys w branży powoduje, że mało który koncern chce wykładać sporą sumę na imprezę w stylu targów.

Fundacja, która organizuje targi w Genewie, dostała pożyczkę od władz kantonu, ale postanowiła jej nie przyjmować. Przynajmniej na razie. Przedstawiciele zadecydowali, że lepiej będzie "użyć" tych pieniędzy do organizacji imprezy w 2022 roku. Choć i te nie są pewne. Wszystko będzie zależeć od tego, jak bardzo dotknięte kryzysem pozostaną firmy motoryzacyjne.

Liczymy na to, że mimo wszystko ten stały i tradycyjny punkt motoryzacyjnego kalendarza powróci w marcu 2022 roku.