Te rzeźby staną w Sant’Agata Bolognese

Kilka miesięcy temu Lamborghini zorganizowało konkurs “Road Monument” - jego celem było wyłonienie najciekawszych rzeźb, które to przyozdobią dwa ronda w Sant’Agata Bolognese. Wczoraj Włosi pochwalili się zwycięskimi projektami.

W jury konkursowym znaleźli się wybitni włoscy projektanci, zaś na ich czele stał Stefano Domenicali, szef designu Lamborghini.

Pierwszy z nich został zaprojektowany przez włoskie studio ACQ Design. Przedstawia piorun, co na pierwszy rzut oka może nie mieć żadnego związku z Lamborghini. To, co zapewniło zwycięstwo to przyciągający uwagę design, który zdecydowanie wyróżnia się na tle stosunkowo skromnego miasta.

Lamborghini Monument

Druga rzeźba została zaprojektowana przez londyński zespół 0.9. Jej wygląd jest zależny od kąta spoglądania - jest to nawiązanie do stylistyki marki i wrażenia “zmiany” obrazu za oknem podczas jazdy z wysoką prędkością.

Lamborghini Monument

Co ciekawe Lamborghini nie jest pionierem w dziedzinie rzeźb na rondach - konkurencja z okolicznego Maranello, czyli Ferrari, zrobiło to samo dokładnie kilka lat temu.