Tesla oficjalnie wchodzi do Polski. W Warszawie powstało biuro marki

Fani samochodów elektrycznych z pewnością ucieszą się na tę wiadomość. Tesla oficjalnie otworzyła swoje biuro w Warszawie oraz rozpoczęła nabór pracowników do pierwszego serwisu.

Polskie biuro Tesli zostało zarejestrowane w Waraszwie, w biurowcu Lumen przy Złotych Tarasach. Zarząd spółki składa się z najważniejszych menadżerów europejskiej filii marki. Jest to Stephan Werkman, Yaron Klein i David Feinstein. Ten sam zespół został też zarejestrowany jako zarząd czeskiego oddziału, który powstaje w tym samym czasie.

Tesla rozpoczęła już nabór pracowników do pierwszego salonu. Obiekt powstanie w Warszawie, choć jego lokalizacja nie jest jeszcze znana. Amerykańska marka poszukuje nie tylko menadżerów obiektu i handlowców, ale przede wszystkim serwisantów, którzy po odpowiednim szkoleniu będą serwisować polskie Tesle. Otwarcie polskiego przedstawicielstwa Tesli to dobra wiadomość dla właścicieli samochodów tej marki. Aktualnie muszą oni wozić swoje samochody do Berlina, co nie tylko jest problematyczne, ale przede wszystkim potrafi być bardzo kłopotliwe. O problemach właściciela kilku takich aut pisaliśmy kilka tygodni temu.

Oficjalna obecność Tesli w Polsce może także zmobilizować rząd oraz wiele innych firm do rozbudowy sieci ładowarek. Zresztą sam amerykański producent powinien rozwinąć sieć Superchargerów w naszym kraju - aktualnie są to raptem cztery punkty w całej Polsce.