Tesla prezentuje najmocniejszą wersję 100D dla Modeli S i X

Komfortowa i pakowna limuzyna z osiągami supersportowego samochodu? To nie sen, to rzeczywistość tworzona przez Elona Muska - właściciel Tesli zapowiedział dzisiaj wprowadzenie najmocniejszej i najbardziej efektywnej odmiany dla Modeli S i X.

100D to nazwa warta zapamiętania - oznaczać będzie ona najmocniejszą wersję aktualnie oferowanych przez Teslę modeli. Jak łatwo się domyślić oznacza to, że pod nadwoziem kryją się mocniejsze, 100 kWh akumulatory. Mają one zapewnić niespotykany dotąd w autach elektrycznych zasięg - do 600 km w Modelu S i do 530 w Modelu X.

tesla-model-x-5

Zasięg to tylko jedna strona medalu - drugą są osiągi. W trybie Ludicrous SUV Tesli ma osiągać setkę w 2,9 sekundy, zaś Model S w zaledwie 2,5 sekundy. Równie szokująca jest elastyczność - przyspieszenie od 45 do 65 mil na godzinę ma zajmować mniejszemu modelowi niewyobrażalne 1,2 sekundy (w SUV-ie o 0,2 sekundy więcej).

Najciekawsze na koniec - właściciele wersji 90D wydając skromną sumę 20 tysięcy dolarów mogą wymienić baterie na nowe, mocniejsze. Osoby, które zamówiły niedawno model 90D mogą także za dopłatą 10 tysięcy dolarów przeprowadzić “upgrade” do większych akumulatorów. Regularna cena Modelu S P100D to 121 500 dolarów, zaś Modelu X - 122 600 dolarów.