Toyota Auris Hybrid FL przedpremierowo od 79 900 zł

Podczas 85. Salonu Samochodowego w Genewie zaprezentowana została odświeżona Toyota Auris. Wersja po liftingu swój debiut rynkowy w Polsce będzie miała dopiero w lipcu, ale można ją zamówić w wariancie hybrydowym w przedsprzedaży za 79 900 zł.

Toyota przygotowała specjalną ofertę przedsprzedażową na poliftingowego Aurisa Hybrid. Dostępne będą jak dotąd dwie wersje nadwozia: hatchback i Touring Sports. Co znalazło się na wyposażeniu promocyjnego auta?

Płacąc 79 900 złotych przed rynkowym debiutem nowego modelu można zamówić hybrydowy samochód wyposażony w automatyczną skrzynię biegów, która stanowi nierozłączny element całego układu napędowego. Auto wyposażone będzie też w 7 poduszek powietrznych, automatyczną klimatyzację, kolorowy wyświetlacz ciekłokrystaliczny o przekątnej 4,2 cala między zegarami, radio z systemem Bluetooth, a także aluminiowe felgi.

Niestety nie jest możliwe zakupienie na podobnych zasadach wersji z konwencjonalnymi układami napędowymi.

Warto przypomnieć również, że nowy Auris (także Hybrid) to zmiany stylistyczne, przeprojektowane wnętrze oraz lepszej jakości materiały wykończeniowe - zgodnie z obietnicami producenta. Na tym jednak nie koniec, gdyż Toyota zapowiedziała też dwie nowe jednostki napędowe. Auris po lifcie będzie miał w swojej gamie nowe silniki: benzynowy z turbodoładowaniem 1.2 litra o mocy 116 koni mechanicznych i wysokoprężny 1.6 D-4D generujący moc 112 koni mechanicznych.

Zainteresowani zakupem odmłodzonego Aurisa w wersji hybrydowej muszą mieć na uwadze, że oferta przedsprzedażowa trwa wyłącznie do premiery auta, a wiec do 18 lipca bieżącego roku. Chwilę wcześniej prawdopodobnie poznamy oficjalny cennik, także na pozostałe wersje.

Jest to kolejny krok Toyoty mający na celu popularyzację samochodów z napędem hybrydowym w naszym kraju. Mocna oferta wyprzedażowa przyczyniła się bowiem do zwiększenia ich udziału w rynku, a tym samym do stopniowego wypierania Diesli z gamy samego modelu.

 

https://www.youtube.com/watch?v=QaS8C6zj7fU