Toyota Corolla (2022) przeszła lifting. Jest teraz dużo szybsza

Toyota Corolla przeszła pierwszy lifting. Zmian wizualnych w zasadzie nie ma, za to auto jest szybsze. Ale spokojnie, prawa jazdy w nim nie stracicie.

Troszkę Was oszukałem, gdyż Toyota Corolla będzie szybsza pod kątem współpracy z kierowcą. Osiągi i silniki pozostają tutaj bez zmian, choć na horyzoncie pojawia się coraz więcej informacji o wersji GR. Nim ta jednak trafi na rynek musicie zadowolić się zwykłym wydaniem.

Wróćmy jednak do szybkości. Toyota Corolla w ramach liftingu na rocznik modelowy 2022 dostała nowy system multimedialny. Bazuje on na znacznie mocniejszym procesorze, co przyspieszy jego działanie mniej więcej o 2,4 razy. Jeśli nie wierzycie, to możecie to sprawdzić ze stoperem.

Toyota Corolla 2022

Przy okazji dodano też nowy moduł komunikacyjny, który zawiera kartę eSIM. Pozwala to na połączenie z siecią bez korzystania z transferu z telefonu. Zastosowanie tej technologii udostępniło także funkcję aktualizacji "over-the-air", czyli w pełni bezprzewodowych. Do tego Apple CarPlay i Android Auto mogą korzystać z połączenia bez kabla.

W Corolli pojawił się również asystent głosowy, który ma dość sprawnie reagować na komendy kierowcy. Jak się sprawdzi - to pokaże dopiero praktyka.

Pakiet Toyota Smart Connect przez pierwsze cztery lata jest bezpłatny (wliczono go w cenę pojazdu).

Toyota Corolla 2022 - co jeszcze się zmieniło?

Tak naprawdę zmiany wizualne ograniczono do kosmetyki. W gamie lakierów pojawiają się dwa nowe odcienie: Platinum White Pearl i Silver Metallic. Będą one dostępne w dwukolorowych kombinacjach w wersji hatchback i kombi.

Nowością są także 17-calowe alufelgi o prostym 10-ramiennym wzorze, z polerowanymi elementami.

W gamie pojawi się również wersja limitowana, bazująca na odmianie TREK. Ta powstaje z producentem rowerów, a wyróżnia ją zwiększony o 20 milimetrów prześwit. Toyota Corolla TREK Special Edition zyska bogate wyposażenie, nową kolorystykę wnętrza i najmocniejszy, 184-konny silnik hybrydowy. W kabinie pojawiły się natomiast czarne błyszczące klamki, nowa listwa ozdobna na desce rozdzielczej oraz unikalna tapicerka, stworzona na potrzeby tego auta.

Toyota Corolla 2022

Toyota Corolla 2022 trafi do salonów już w styczniu. Wtedy też powinniśmy poznać szczegółowy cennik oraz specyfikację przygotowaną na potrzeby polskiego rynku. Przedsprzedaż rusza już w tym momencie.