Toyota Corolla Sedan także w wersji GR Sport - sportowej tylko z nazwy

Klasyczny sedan, ale z nutką sportu. Toyota Corolla Sedan GR Sport to propozycja dla tych, którzy cenią sobie "eleganckie" nadwozie i nieco bardziej zadziorny wizerunek.

Toyota Corolla Sedan to już jeden z nielicznych przedstawicieli kompaktowych sedanów. Niegdyś obfity segment skurczył się do zaledwie kilku propozycji. Japońska limuzyna różni się od hatchbacka stylistyką i gamą jednostek napędowych. Nie znajdziemy tutaj topowej odmiany hybrydowej, ale za to możemy wybrać wolnossący silnik. A teraz wszystko to występuje także z nutką sportu.

Toyota Corolla Sedan

Debiutuje Toyota Corolla Sedan GR Sport. Wygląda dość ciekawie!

Trzeba przyznać, że ludzie odpowiedzialni za litery GR na autach tej marki wiedzą jak dobrze rysować samochody. Corolla Sedan to stosunkowo spójny model, który zdaje się być raczej daleki sportowym klimatom. Nic bardziej mylnego - dzięki atrakcyjnie zaprojektowanym zderzakom stylistyka tego auta nabrała więcej charakteru i mocniej przyciąga wzrok. Wszystko to dopełniają także 17 lub 18-calowe felgi aluminiowe, z dwutonowym malowaniem.

Z modyfikacjami nadwozia korelują zmiany we wnętrzu. Postawiono tutaj na trzy kolory - czerń, biel i czerwień. Dwa ostatnie odcienie pojawiają się w formie kontrastowych pasów i przeszyć, które uatrakcyjniają kabinę.

Na liście opcji pojawi się natomiast oświetlenie ambiente, którego brakuje w standardowym sedanie.

Silniki pozostają bez zmian

A więc 180-konna hybryda tutaj nie zagości miejsca. Japońska marka ma jednak sprawdzoną strategię - Toyota Corolla Sedan częściej wybierana jest przez bardziej konserwatywnych klientów, którzy nie oczekują mocniejszych silników. Pytanie tylko czy w takim razie jest im potrzebna usportowiona wizualnie odmiana?