Toyota GR Supra z polskimi cenami. Jest znacznie taniej

Do oferty rynkowej w Polsce właśnie dołączyła Toyota GR Supra ze słabszym silnikiem. Dwulitrowa jednostka jest wyraźnie tańsza niż dotychczasowy model.

Toyota GR Supra teraz dostępna będzie również w innych wersjach wyposażeniowych: Dynamic i limitowanej Fuji Speedway. Te dwie będą oferowane wyłącznie w słabszej odmianie silnikowej. Linia Executive z kolei będzie wciąż jedyną dostępną z mocniejszym silnikiem.

Dotychczas Toyota Supra miała trzylitrowy silnik o mocy 340 KM i momencie obrotowym 500 Nm. Do 100 km/h rozpędzała się w 4,3 sekundy, ale kosztowała 315 900 zł.

Toyota GR Supra

Teraz słabsza odmiana w wersji Dynamic będzie o ponad 100 tys. złotych tańsza - zaczyna się od 209 900 zł. W wyposażeniu jest nawigacja, światła LED, automatyczna klimatyzacja, podgrzewane fotele, kamerę cofania i tapicerkę z alcantary. Za napęd odpowiadać będzie jednostka 2.0 Twinscroll o mocy 258 KM i z momentem 400 Nm. To oczywiście również silnik BMW. Pozwoli na osiągnięcie 100 km/h w 5,2 sekundy. Ale dzięki lżejszej jednostce, rozkład masy w słabszej Suprze ma być lepszy niż w topowym modelu, a to przełoży się na frajdę z jazdy.

Toyota GR Supra

Powyżej linii Dynamic jest Supra Fuji Speedway. Wyróżniają ją czarne felgi z matowym wykończeniem (19"), czerwone lusterka oraz lakier biały Fuji Speedway bez dopłaty. Poza tym w wyposażeniu standardowym jest aktywny mechanizm różnicowy oraz również aktywne zawieszenie. Za taką Suprę zapłacimy 223 900 zł.

Samochody już można zamawiać salonach Toyoty. Specyfikacja dostępna jest również tutaj.