Toyota GT86 CS-R3 - Gotowi do startu?

Toyota GT86 CS-R3 zbliża się do swojego wyścigowego debiutu. Auto weźmie udział w swoich pierwszych zawodach w lipcu, a w sprzedaży będzie już niebawem. Tymczasem poznaliśmy jego specyfikację.

Prototyp rajdowego GT86 CS-R3 został pokazany światu w sierpniu ubiegłego roku. W ciągu kilku następnych miesięcy samochód poddany został wielu próbom i testom, żeby sprawdzić jego możliwości i poprawić ewentualne niedociągnięcia.

CS-R3 posiadać będzie napęd na tylną oś, podobnie jak jego cywilny pierwowzór. Pod maską natomiast znajdzie się 2-litrowy boxer o mocy 235 koni mechanicznych, który obsługiwany będzie przez sześciobiegową przekładnię sekwencyjną. Optymalizacji uległy poszczególne elementy nadwozia oraz zawieszenia, co poskutkowało na japońskiego sportowca niczym dieta odchudzająca. Masa własna auta wynosi 1080 kilogramów, czyli około 200 kg mniej niż ucywilizowany brat.

Toyota GT86 CS-R3 będzie posiadać homologację FIA R3, dzięki czemu samochód ten będzie mógł startować w zawodach krajowych, międzynarodowych, a także w samym WRC.

Pierwsze samochody do swoich nabywców trafią w maju bieżącego roku. Wszyscy klienci, którzy zamówią samochód przed 24 kwietnia, otrzymają specjalny rabat w wysokości 5 000 euro. Nie zmienia to jednak faktu, że samochód pozostanie drogi. Jego cena bez rabatu i bez podatku VAT wynosi 84 000 euro. Z pewnością nie są to małe pieniądze.

Zainteresowani, a przy tym niezdecydowani, będą mogli zobaczyć jak wyścigowa Toyota spisuje się w rywalizacji w lipcu, podczas Rallye Niedersachsen. Będzie to także początek nowej serii wyścigów HJS Toyota Motorsport CS-R3 Trophy, na którą składać się będzie siedem rund.

 

https://www.youtube.com/watch?v=WEaBKR_RwsI