Toyota Highlander (2021) od ponad 230 000 zł w Polsce. Wyposażenie rozpieszcza - CENA

Toyota Highlander debiutuje na polskim rynku. To będzie największy i najlepiej wyposażony SUV tej marki w Europie. Co oferuje i jaka jest jego cena?

Nowa Toyota Highlander po wielu zapowiedziach wreszcie debiutuje w Europie. Ten duży SUV, pozycjonowany powyżej modelu RAV4, ma przyciągnąć większe rodziny i tych, którzy potrzebują przestrzeni. Ile trzeba zapłacić za ten model?

Toyota Highlander - CENA od 231 900 zł

Nowy Highlander dostępny jest już w przedsprzedaży w cenie od 231 900 zł. W gamie znajdziemy trzy wersje wyposażeniowe Prestige, Prestige + Tech i Executive. W standardzie znajdziemy tutaj trzystrefową klimatyzację, bezkluczykowy dostęp, światła BI-LED z oświetleniem do jazdy dziennej, 20-calowe alufelgi i elektrycznie sterowaną klapę bagażnika. Standardowym elementem jest także system multimedialny z 8-calowym ekranem. Obsługuje on oczywiście Apple CarPlay i Android Auto, co ucieszy wiele osób.

Wersja Prestige może być doposażona w pakiet TECH, który uzupełnia wyposażenie 12,3-calowym ekranem multimediów, nagłośnieniem JBL z 11 głośnikami i zaawansowaną nawigacją. Cena tutaj jednak wyraźnie wzrasta - z tym pakietem Toyota Highlander kosztuje 251 900 zł.

Półkę wyżej jest model Executive

W tym modelu w standardzie dostajemy cyfrowe lusterko wsteczne i zestaw kamer 360 stopni. Nie zabrakło tutaj także wyświetlacza HUD, panoramicznego dachu i podgrzewanych tylnych skrajnych foteli. Tak wyposażony Highlander kosztuje 267 900 zł.

Toyota Highlander to duży SUV

Model ten mierzy 4950 mm długości i może być wyposażony w trzy rzędy siedzeń. Bagażnik w zależności od konfiguracji wnętrza mierzy od 658 do 1909 litrów. Samochód ten zbudowany jest na platformie TNGA, tak jak i RAV4. To nowoczesna konstrukcja, która pozwala na wygospodarowanie możliwie przestronnego wnętrza i wykorzystanie napędu hybrydowego. Sercem tego auta jest silnik 2.5 Dynamic Hybrid Force. Zapewnia on łącznie 246 KM, a moc wędruje na wszystkie cztery koła. Osiągi prezentują się nienajgorzej - pierwsza setka pojawia się na zegarach w 8,3 sekundy. Toyota obiecuje, że średnie zużycie paliwa utrzyma się na poziomie 6,6 litra. Highlander spełnia oczywiście wszystkie normy emisji spalin i CO2, w tym najważniejszą - Euro 6. Highlander może też ciągnąć przyczepy o masie do dwóch ton.

Dzisiaj rusza przedsprzedaż tego modelu, zaś pierwsze sztuki pojawią się u dealerów w styczniu 2021. Trzeba jednak wziąć poprawkę na to, że w tym sezonie także można spodziewać się opóźnień związanych z pandemią koronawirusa.