Toyota Land Cruiser 2024 kosztuje 400 000 złotych, ale wypchana pod korek. Cennik otwiera przyjemna kwota

Wiemy ile kosztuje nowa Toyota Land Cruiser. Bazowa wersja w Polsce wyceniona została na niecałe 320 000 złotych. Tego modelu póki co jednak nie zamówimy - japońska marka w przedsprzedaży skupia się na flagowych wariantach.

To bez wątpienia jeden z bardziej wyczekiwanych samochodów w swojej klasie. Klasyczna terenówka na ramie, do tego dzielna w terenie i atrakcyjna wizualnie, zawsze znajdzie swoich amatorów. W tym przypadku mówimy też o legendzie. Toyota Land Cruiser 2024 J250 wciąż ma geny swoich poprzedników i uzupełnia je nowoczesnymi rozwiązaniami.

Japońska marka pochwaliła się cenami tego modelu. Czeka na nie wiele osób i mogą być one zaskoczeniem. Czy granica 400 000 złotych została przekroczona? Owszem - ale tylko we flagowych wersjach. A wyposażenie tutaj nie rozczarowuje.

Toyota Land Cruiser 2024 kosztuje wyjściowo 319 900 złotych

Mowa tutaj o bazowej wersji Prado, która i tak w standardzie zapewni dobre wyposażenie. Toyota nie chwali się jednak tym, co w niej znajdziemy. Odrobina cierpliwości jest więc wskazana.

Toyota Land Cruiser J250 polska

Na pierwszy ogień poszły flagowe wersje Executive i First Edition. Ta pierwsza kosztuje 409 900 złotych, aczkolwiek tę kwotę można jeszcze podnieść wybierając opcjonalne pakiety Voygae i Skyview. Do wyboru będą także ciekawe lakiery.

Land Cruiser Executive w standardzie ma 20-calowe felgi aluminiowe. Fotele we wnętrzu są wykończone tapicerką skórzaną z perforacją, a skrajne tylne siedzenia mają wentylację i podgrzewanie. Ten model ma też zwiększone możliwości terenowe dzięki systemowi rozłączania przedniego stabilizatora (SDM). Na pokładzie znajdziemy też cyfrowe lusterko wsteczne i wyświetlacz HUD. Standardem w wersji Executive jest również 14-głośnikowy system Premium Audio JBL.

Najbardziej pożądana jest Toyota Land Cruiser First Edition. Ma retro-wygląd i będzie unikatem

First Edition to limitowana wersja specjalna dostępna wyłącznie na początku przedsprzedaży. Na polski rynek trafi dokładnie 120 egzemplarzy tego modelu. Od innych odmian First Edition będzie odróżnia się wyglądem nawiązującym do kultowych poprzedników z lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Uwagę zwracają zwłaszcza okrągłe reflektory Bi-LED, a także dwukolorowe malowanie nadwozia z dachem w odcieniu Light Grey.

Toyota Land Cruiser J250 First Edition polska cena

W tej wersji Land Cruiser ma siedem miejsc, a tylna kanapa składa się elektrycznie i dzieli w proporcji 50:50. Elektrycznie sterowany dach panoramiczny z funkcją otwierania i uchylania to także standard w tym modelu. Toyota Land Cruiser First Edition kosztuje dokładnie 449 900 zł.