Tak, nowa Toyota Land Cruiser Prado powinna być pickupem. Oto dowód

Toyota Land Cruiser Prado jest już legendą, a nowe wydanie tego auta imponuje stylistyką. Do tego stanowi idealną bazę dla pickupa. Choć ten pomysł zdaje się być dość odlotowy, to zdjęcia pokazują, że jest strzałem w dziesiątkę. Zobaczcie sami.

Nowa Toyota Land Cruiser Prado, czyli "ta mniejsza" (występująca w wielu krajach pod taką nazwą), imponuje swoją stylistyką. Japończycy odpięli wrotki i zaszaleli z wizją nowoczesnego auta inspirowanego dziedzictwem tego modelu. Co byście jednak powiedzieli, gdyby do klasycznego pięciodrzwiowego nadwozia dołączył pickup?

Jak widać jest to całkiem niezły pomysł. Co więcej, ten samochód jest wręcz gotowy do stworzenia takiej wersji.

Solidny pickup na ramie, z ciekawą stylistyką. Toyota Land Cruiser Prado byłaby ciekawą koncepcją

Rendery, które stworzył Theottle, imponują nie tylko za sprawą dopracowania wszystkich detali. Przede wszystkim paka w przypadku tego auta wygląda niczym integralna część, która była zakładana przez stylistów. Wariant z okrągłymi światłami w przedniej części nadwozia  dodatkowo podkreśla "analogowy" wizerunek tego samochodu.

Kto wie, może jest to jakiś punkt wyjścia dla kolejnego Hilxua? Trudno powiedzieć - pewne jest jednak to, że wiele osób chętnie skusiłoby się na taki samochód.

Póki co Toyota szykuje się do wprowadzenia Land Cruisera na rynek. Japońska nowość wzbudziła ogromne zainteresowanie

Powrót do klasycznej stylistyki to jedna strona medalu. Japończycy postawili tutaj także na solidną konstrukcję, dobry napęd i przede wszystkim na ciekawe silniki.

Co prawda benzynowej wersji 2,4 Turbo w Europie nie zobaczycie, ale za to dostaniemy tutaj mocnego diesla 2,8. Co ciekawe ten zostanie w ciągu dwóch lat zelektryfikowany. Toyota potwierdziła prace nad wersją mild hybrid, która pozwoli na obniżenie emisji CO2 i zmniejszenie zużycia paliwa. W perspektywie nowych norm będzie to kluczową kwestią.

Toyota Land Cruiser Prado

Minusem Land Cruisera J250 jest brak trzydrzwiowej wersji nadwoziowej. Toyota zrezygnowała z krótkiego wariantu, głównie ze względu na jego ograniczoną popularność. Do tego wytwarzanie jednej odmiany jest po prostu tańsze i rozsądniejsze.

W Polsce przedsprzedaż nowej Toyoty Land Cruiser ruszy jeszcze w tym roku. W październiku Dealerzy będą przyjmować pierwsze zamówienia. Wtedy też poznamy szczegółowy cennik tego auta. Na niskie kwoty nie ma co liczyć, ale przy konkurentach w postaci Forda Bronco, Land Rovera Defendera i Jeepa Wranglera powinno być zaskakująco tanio.