Toyota Land Cruiser V8 - Pożegnanie

Jeden z najmocniejszych modeli Toyoty sprzedawanych w Europie żegna się z klientami. Toyota Motor Europe postanowiła bowiem, w związku ze stałym zaostrzaniem norm emisji spalin przez Unię Europejską, wycofać ze sprzedaży model Land Cruiser V8.

Terenówka będzie oferowana w Polsce do jesieni bieżącego roku, przy czym producent ostrzega, że zamówienia najlepiej składać jeszcze wiosną, gdyż liczba egzemplarzy wersji V8 będzie mocno ograniczona.

Trzeba przyznać, że trochę szkoda. Samochód ten bowiem z jednej strony był bardzo drogi i w zasadzie większości z nas na niego nie stać, ale z drugiej strony był też na swój sposób wyjątkowy i majestatyczny. W krajach UE jednak już za chwilę kupić go nie będzie można, co nie znaczy, że znika na dobre. Osoby, które nie zdołają go kupić teraz, a które planowały zrobić to trochę później, ciągle będą mogły to zrobić w krajach takich, jak Ukraina czy Rosja.

W ramach pożegnania natomiast, Toyota Motor Poland przygotowała specjalną edycję limitowaną Land Cruisera V8 z dopiskiem Limited. Jest ona o tyle wyjątkowa, że posiada wszystkie możliwe dodatki na pokładzie, gdyż bazuje na najwyższym wariancie Prestige + Invincible, który został wzbogacony o: system lokalizacji GPS Meta Trak z aplikacją mobilną, 4-strefową klimatyzację, podgrzewaną tylną kanapę i oczywiście oznaczenia "Limited".

Z oferty Toyoty nie zniknie Land Cruiser 150.