Toyota Motorsport ogłasza powrót do WRC

Pamiętacie sukcesy Carlosa Sainza i Didiera Auriola walczących Toyotami w rajdowych mistrzostwach świata? Już niebawem znowu będziecie mogli kibicować tej japońskiej marce - Toyota Motorsport powraca do rywalizacji w WRC.

Informacja ta została ogłoszona przez Akio Toyodę, prezydenta Toyota Motor Corporation podczas konferencji w Tokio. Japończycy do walki wystawiają przygotowanego od podstaw w centrum technicznym w Kolonii Yarisa WRC. Najbliższe dwa lata Toyota Motorsport zamierza poświęcić na dopracowanie auta w takim stopniu, aby już od pierwszego startu w 2017 roku mogło podjąć rywalizację z najlepszymi. Yaris WRC przeszedł już pierwsze testy na szutrach oraz asfalcie.

Rajdowa Toyota napędzana jest regulaminowym, turbodoładowanym silnikiem 1.6 z bezpośrednim wtryskiem paliwa o mocy 300 koni mechanicznych. Póki co testami zajmują się młodzi kierowcy - w tym 27 letni Francuz Eric Camilli, który jako pierwszy został wybrany do nowego programu szkolenia juniorów.

Ostatni występ Toyoty w WRC miał miejsce w 1999 roku. Wówczas japończycy zajęli pierwsze miejsce w klasyfikacji producentów, przy czym było to ich trzecie zwycięstwo w tej kategorii.

 

https://www.youtube.com/watch?v=7tnK8yuKU50