Toyota prezentuje nową generację Hiluxa

Polacy coraz częściej wybierają pickupy. Od kilku lat ich liczba na polskim rynku rośnie. Producenci Toyoty stawiają tym razem na komfort, ale i atrakcyjny wygląd. W Australii i Tajlandii zaprezentowano wyczekiwaną od wielu miesięcy 8. generację Toyoty Hilux.

Hilux debiutował w 1968 roku. Dzięki swojej funkcjonalności, pakowności i przede wszystkim solidności, wyrobił sobie łatkę najbardziej niezawodnego pickupa. Przestał się też kojarzyć z autem przeznaczonym wyłącznie do pracy. Nowa generacja Hiluxa została zaprojektowana od podstaw i doczekała się szeregu unowocześnień. Dzięki temu będzie mogła idealnie dostosować się do potrzeb każdego z nas.

Co wyróżnia najnowszego pickupa? Wzmocniona wytrzymałość i wydajność silników. Toyota zadbała również o komfort pasażerów. Auto otrzymało na nowo opracowaną ramę, zawieszenie ze zmodernizowanymi resorami piórowymi i amortyzatorami. Dzięki obniżeniu spalania, zwiększył się też zasięg auta.

W Tajlandii nowy kąsek Toyoty jest dostępny z turbodieslem o pojemności 2,4 litra, rozwijający 160 KM i 400 Nm. Do wyboru mamy też dwie wolnossące jednostki benzynowe: 165-konny, czterocylindrowy 2.7 i 280-konny 4.0 V6. Fani manuala mają do dyspozycji 6-biegową manualną skrzynię biegów, a dla wygodnickich: 6-biegowy automat.

Z zewnątrz nowy Hilux to zupełnie inne auto. Przeprojektowany przedni zderzak, górna osłona grilla i światła LED to najbardziej wyraźne zmiany. W środku postawiono na nowoczesne rozwiązania: zupełnie inna deska rozdzielcza i wielki dotykowy ekran systemu multimedialnego, a oprócz tego wszystkie wygody znane z poprzednich generacji, siedem poduszek i kamera cofania w standardzie. Czego chcieć więcej?

Toyota Hilux trafiła już na rynki azjatyckie. Nie wiadomo jeszcze, kiedy trafi do Europy. Póki co, fani "niezniszczalnej" Toyoty mogą tylko wzdychać...