Nowa Toyota Prius PHEV od 199 900 zł. Znamy polskie ceny hybrydowego "przeboju"

Nowa Toyota Prius PHEV trafiła właśnie do oferty polskich dealerów. Za słynną japońską hybrydę trzeba zapłacić minimum "dwie stówki".

Można lubić, albo nie lubić, ale Prius stał się jednym z ważniejszych samochodów w motoryzacji. Nowa generacja, czyli Toyota Prius PHEV zupełnie zmienia wizerunek oszczędnego, hybrydowego "jajka" dla taksówkarzy. Nie tylko ma mocny silnik i hybrydę ładowaną z gniazdka, ale przede wszystkim wygląda świetnie, a nie tylko dziwacznie.

Toyota Prius PHEV w nowej wersji dysponuje silnikiem o mocy 223 KM. Kierowcy Ubera mogą być naprawdę najszybsi. W końcu 100 km/h osiąga w 6,7 sekundy. W trybie EV ma do 86 km (w zależności od wersji) zasięgu na samym prądzie. Bateria ma pojemność 13,6 kWh i ładowanie jej ma trwać maksymalnie (!) 4 godziny (przy użyciu ładowarki 3,5 kW).

Toyota Prius PHEV od 199 900 zł

No, to "fajność" Priusa mamy już za sobą. Pora na ceny.

Dwie stówki to minimum, za podstawową odmianę Comfort. Jedną z trzech dostępnych. Oprócz tego polska oferta obejmuje również odmiany Prestige i Executive.

Toyota Prius PHEV Comfort oferować będzie w tej cenie światła LED, felgi aluminiowe, podgrzewane przednie fotele (ten kierowcy nawet z elektryczną regulacją) oraz system Multimedialny z kolorowym ekranem dotykowym 12,3 cala. Oprócz tego Japończycy dorzucają systemy bezpieczeństwa czynnego T-Mate (z aktualizacjami online).

Toyota Prius PHEV

Prius Prestige kosztuje 211 900 zł.

Droższa odmiana dodatkowo wyposażona będzie w cyfrowe lusterko wsteczne, automatyczną klapę bagażnika, większe koła i podgrzewaną kierownicę. Będą też listwy LED w tylnych światłach oraz, przede wszystkim, adaptacyjne, matrycowe światła LED. Za dodatkowe 3500 zł chętni będą mogli dorzucić szklany dach.

Toyota Prius PHEV Executive: "A może interesuje Państwa fotowoltaika?" To za 239 900 zł.

Najwyższa linia Priusa oferuje dach z panelami fotowoltaicznymi, który może poprawić zasięg samochodu o 8,7 km w trybie EV. Oprócz tego kierowca w najbogatszej odmianie znajdzie wentylowane fotele (z pamięcią ustawień kierowcy), asystenta parkowania, czy system kamer panoramicznych z widokiem 360 stopni.

Toyota Prius PHEV

Ceny znamy już dziś, ale Toyota zacznie przyjmować rezerwacje na nowego Priusa dopiero 27 marca. Przy czym będzie to przedsprzedaż online. Zakładamy, że pierwsze egzemplarze trafią na rynek najwcześniej pod koniec roku.