Toyota Prius+ - Zmiany modelowe na 2015 rok

Toyota zapowiedziała zmiany w swoim hybrydowym vanie. Objęły one rok modelowy 2015 i można je z bliska zobaczyć już w salonach producenta. Co nowego w Priusie+?

Toyota Prius+ to 7-miejscowy van wyposażony w pełny napęd hybrydowy, co jest ewenementem w skali naszego kontynentu. W nowym roku modelowym auto otrzymało zmienione poszczególne elementy nadwozia, lepsze wykończenie wnętrza, poprawiony układ hybrydowy, a także - zgodnie z zapowiedziami producenta - lepszy stosunek jakości do ceny.

Zmiany widoczne z zewnątrz pokrywają się z językiem stylistycznym znanym z innych modeli Toyoty. Mowa tu oczywiście o tak zwanym Keen Look oraz Under Priority. Dzięki temu z przodu obserwować możemy zupełnie nowe reflektory i odświeżony górny grill. W efekcie Prius+ zaczął nieco przypominać nowego Aurisa i Avensisa. Światła drogowe oraz mijania wykonane zostały natomiast w technologii LED.

Z przodu zmieniono także zderzak, którego przebudowa poszerza optycznie samochód, zaś dolny grill ma teraz kształt trapezu i wykończony został lakierem piano black. Modyfikacje widać jednak nie tylko z przodu pojazdu. Tył otrzymał również zupełnie nowe reflektory, a do tego odświeżona została pokrywa bagażnika. Tylny zderzak z kolei został zintegrowany z dyfuzorem i wnęką na tablicę rejestracyjną.

Także wewnątrz hybrydowego minivana Toyoty znalazło się kilka zmian. Odmłodzona została tablica rozdzielcza oraz konsola środkowa. Nowy wygląd zyskały jednocześnie zegary, a między nimi umieszczono nowy wyświetlacz 4,2 cala, który ułatwić ma korzystanie z funkcji komputera pokładowego. Prius+ otrzymał też funkcję Eco Judge, która ma wspomagać kierowcę w uzyskiwaniu coraz to lepszych osiągów w kwestii wydajności napędu hybrydowego.

Konsola środkowa wyposażona została z kolei w dobrze znany system multimedialny Toyota Touch 2, który obsługiwać można przy pomocy ekranu dotykowego o przekątnej 6,1 cala. Sam ekran wyświetla teraz większą liczbę kolorów i pozwala na obsługę podobną do znanej z tabletów.

W przypadku zakupienia rozszerzonego systemu Toyota Touch 2 & Go Plus klienci zyskają nie tylko nawigację, ale także opcję Play More Like This. Funkcja ta pozwala na rozpoznawanie przez system utworów w zależności od nastroju kierowcy. Rozbudowany wariant systemu multimedialnego pozwala też na łączenie się z Internetem, pod warunkiem uzyskania dostępu do sieci z hotspota postawionego na smartfonie.

Co poza tym w Priusie+? Asystent parkowania SIPA, kamera cofania i sensory ultradźwiękowe - dostępne niezależnie od wybranego wariantu wyposażenia. Na pokładzie znalazł się przy tym system ochrony przedzderzeniowej, który działa do prędkości 60 km/h, a także system EBS, który ostrzega innych kierowców o konieczności nagłego hamowania.

Drobnej modernizacji poddany został też układ napędowy większego z Priusów. Toyota postawiła na zwiększenie wydajności układu hybrydowego i dostosowanie go do normy emisji spalin Euro 6. Co więcej, zoptymalizowane zostało ustawienie zawieszenia, co ma wpłynąć pozytywnie na komfort jazdy i właściwości jezdne auta.

Toyota Prius+ w nowej odsłonie dostępna jest w salonach producenta. Rewolucji nie ma, ale czuć powiew świeżości.